ua en ru

Іващенка засудили до п’яти років позбавлення волі (відео)

Автор: RBC.UA
Печерський районний суд Києва засудив колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони України Валерія Іващенка до п’яти років позбавлення волі. Про це заявила суддя Вовк, передає кореспондент РБК-України.

Печерський районний суд Києва засудив колишнього тимчасово виконуючого обов'язки міністра оборони України Валерія Іващенка до п’яти років позбавлення волі. Про це заявила суддя Вовк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Призначити ... покарання у вигляді позбавлення волі у вигляді 5 років позбавлення волі", - зачитала з вироку суддя Вовк.

Суд взяв до уваги пом'якшуючі обставини, стан здоров'я, позитивні службові характеристики, державні нагороди підсудного.

Також Іващенко заборонили протягом трьох років обіймати державні посади та позбавили 2-го рангу держслужбовця.

Арбітражному керуючому Феодосійського судномеханічного заводу (Ф) Сергію Міхєєва, який проходив фігурантом у справі Іващенка призначили покарання у вигляді трьох років позбавлення волі.

Зазначимо, що раніше адвокат Міхеєва, що Іващенка можуть засудити до шести років позбавлення волі.

Захист Іващенка вже заявив про намір оскаржити вирок в апеляційному порядку. "Апеляцію, природно, ми будемо подавати. Хоча ми розуміємо, що на сьогоднішньому етапі діяльності нашої країни ми, можливо, нічого і не доб'ємося. Але я вважаю, що правда на нашому боці", - заявив адвокат колишнього міністра Борис Нечипоренко.

Представники державного обвинувачення, в свою чергу, вважають вирок задовільним і не будуть його оскаржувати. Зазначимо, законом передбачено оскарження вироку протягом 15 діб з дня вручення копії вироку.

Сам Іващенко вважає обвинувальний вирок неправомірним і впевнений, що його скасують. Про це він заявив після оголошення вироку. "Вирок має всі ознаки неправомірного, і тому я впевнений, що він буде скасований, це лише питання часу", - заявив Іващенко.
За його словами, вирок повторював слово в слово обвинувальний висновок, що пред'явили представники прокуратури, а факти, встановлені в ході судового слідства, не були враховані.

Нагадаємо, головним управлінням військових прокуратур Генеральної прокуратури України 20 серпня 2010 р. було порушено кримінальну справу за ч. 2 ст. 364 Кримінального кодексу за обвинуваченням Іващенка в зловживанні службовим становищем при підписанні плану санації держпідприємства Міноборони "Феодосійський судомеханічний завод". Іващенка затримали в серпні 2010 р. Щодо нього було обрано запобіжний захід - взяття під варту.

Іващенка звинувачують у незаконному ухваленні рішення про реалізацію майна Феодосійського судномеханічного заводу. За інформацією з прокуратури, значна частина активів цього держпідприємства Міноборони після проведення санації перейшла в приватні руки, в тому числі стратегічно важливі об'єкти інфраструктури - причали заводу.

У ГПУ підозрюють, що новим власником причалів та іншого майна Феодосійського заводу став член фракції БЮТ Андрій Сенченко. Слідство має в своєму розпорядженні документ за підписом Іващенка, який дає право за підсумками проведеної санації продати будь-яке майно Феодосійського судномеханічного заводу, включаючи цехи і глибоководні причали. Реалізація зазначеного рішення Міноборони завдала серйозного збитку держпідприємству. Розмір збитку оцінюється в 70,9 млн грн.

Після відставки Юрія Єханурова Іващенка в період з 5 червня 2009 р. по 11 березня 2010 р. виконував обов'язки глави військового відомства в уряді Юлії Тимошенко. Розпорядженням від 19 квітня 2010 р. Кабмін звільнив Іващенка з посади першого заступника міністра оборони України за власним бажанням.

Раніше до тюремних термінів були засуджені екс-прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко (7 років) і екс-міністр внутрішніх справ Юрій Луценко (4 роки). Генеральна прокуратура України протягом останніх років розглянула і передала до судів ряд резонансних кримінальних справ, за ходом яких стежать багато країн світу. Зокрема, мова йде про колишніх політиків з уряду або найближчого оточення Тимошенко. Повний список засуджених або обвинувачених в злочинах, пов'язаних з перебуванням на керівних постах можна подивитися тут.