Сьогодні православні і греко-католики відзначають Різдво Христове. Зі святом українців привітали Президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
Сьогодні православні і греко-католики відзначають Різдво Христове. Зі святом українців привітали Президент Віктор Ющенко і прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.
"Я думаю про Різдво нашого загального будинку, рідного і доброго для всіх. Якими б не були випробування, знаю і вірю: між нами є любов, і таїнство, і свято. Ми - один народ. Як мандрівники в завірюху, ми довго йшли до своєї зірки. Її народження, народження братської любові - народження Бога на холодних, зимових просторах. Взаєморозуміння і любов. Гідна і мудра любов один до одного, до загальної свободи, до загального будинку, його основ, життя, його теплого світла і його дітей. Це - наші цінності. Проти мороку, тьми, зла, неправди і несвободи", - йдеться, зокрема, в поздоровленні глави держави.
Ю.Тимошенко в своєму поздоровленні подякувала Бога за те, "що впродовж складного, кризового року ми вистояли, разом з вами, долаючи всі труднощі і проблеми". "Вірю в щасливу зірку, яка народжується сьогодні над Україною. Вірю в кожного з вас, мої дорогі! Ця віра в Бога, до України і в чесних людей допомагає всім нам йти вперед і перемагати", - наголошується в поздоровленні.
Варто відзначити, що з сьогоднішнього дня православні починають святкувати святки, які триватимуть до 19 січня - свята Хрещення. Святки вважаються одним з найвеселіших і радісніших періодів в році. За староруськими віруваннями, в ці дні по Землі мандрує новонароджений Бог. В цей час прагнули відкласти земні турботи і подумати про вічне. Всяка праця на святках вважалася гріхом. У кожен з цих днів було прийнято відвідувати церковні служби або читати удома уривки зі Священного Писання, в яких розповідається про Різдво Христове.
Традиції святкування Різдва міняються залежно від регіону і області України. У Західній Україні, наприклад, вважають, що стіл повинен рясніти м'ясними блюдами, а діти ходять колядувати тільки в ранок Різдва - 7 січня. На сході країни - навпаки, колядки чутні до вечірньої зорі, а ранок Різдва сім'я зустрічає разом.