У Турині погашений вогонь ХХ зимової Олімпіади

Свято спорту в Турині добігло кінця. Італійська гірськолижниця Ізольда Костнер погасила олімпійський вогонь, щоб він запалився знов, через чотири роки в Канаді, у Ванкувері, де пройдуть 21-і зимові Олімпійські ігри. Переможцем 20-х зимових Олімпійських ігор стала команда Німеччини.

Свято спорту в Турині добігло кінця. Італійська гірськолижниця Ізольда Костнер погасила олімпійський вогонь, щоб він запалився знов, через чотири роки в Канаді, у Ванкувері, де пройдуть 21-і зимові Олімпійські ігри. Переможцем 20-х зимових Олімпійських ігор стала команда Німеччини. Німці зібрали на минулій Олімпіаді найбільшу кількість медалей - 29, серед яких числяться 11 золотих, 12 срібних і 6 бронзових нагород. Такий результат німецькій команді забезпечили чоловіки-біатлоністи і бобслей, що зібрали практично всі золоті медалі в своїх видах спорту. Німці займають перше місце в загальнокомандном заліку другий раз підряд після Олімпіади в Солт-лейк Ситі. Услід за командою Німеччини, прийшли американці, на рахунку яких 9 золотих, 9 срібних і 7 бронзових нагород - 25 в цілому. Американці свої золоті нагороди завойовували в основному в сноуборді і ковзанах. Команда Австрії, що наробила багато шуму, замкнула трійку призерів в загальнокомандному заліку. У Австрії 23 медалі, причому 14 з них були завойовані на гірськолижних схилах. Австрійці завоювали 9 золотих, по 7 срібних і 7 бронзових медалей. Для австрійців нинішні ігри стали, безперечно, кращими за всю історію. Збірна Росії зайняла за підсумками ігор четверте місце з 8-ю золотими, 6-ю срібними і 8-ю бронзовими медалями. Всього ж російські спортсмени зуміли завоювати 22 нагороди. Результат цей набагато краще, ніж на минулих іграх в США, де спортсмени з Росії завоювали 13 медалей і запам'яталися допінговими скандалами. Україна з 2 бронзовими медалями зайняла аж 18 місце, розділивши його з Польщею (одна срібна і одна бронзова медаль) і Австралією (одна золота і одна бронзова медаль). Нагадаємо, XX зимові Олімпійські ігри стартували 10 лютого в Турині. За 16 днів учасники розіграли 84 комплекти медалей в 15 видах спорту: у біатлоні, бобслеї, лижних гонках, керлінге, хокеї, фігурному катанні, скелетоне, сноуборді, ковзанярському, гірськолижному і санному спорті, лижному двоєборстві, фристайлі, стрибках на лижах з трампліну і шорт-треку. Всього Турін відвідали близько 2500 спортсменів, що представляють 84 країни-учасниці, і близько півтора мільйони туристів.