Голова Центральної виборчої комісії України Володимир Шаповал переконаний, що під час президентських виборів не буде масштабних фальсифікацій та махінацій.
Голова Центральної виборчої комісії України Володимир Шаповал переконаний, що під час президентських виборів не буде масштабних фальсифікацій та махінацій.
Про це він заявив в ефірі "5 каналу". За його словами, поодинокі випадки фальсифікації обов'язково будуть, що спостерігається у всіх країнах світу. "Але я переконаний, що масштабних фальсифікацій і махінацій не буде. Дуже велика зацікавленість в перемозі і нормальному суперництві основних гравців на цих виборах. Вони будуть один одного ретельнішим способом контролювати і за можливості перешкоджати один одному вчиняти маніпулятивні дії", - сказав він.
В.Шаповал також переконаний, що наразі потрібно прийняти так званий технічний закон про вибори Президента з урахуванням зауважень Конституційного суду України. "Як на мене, сьогодні необхідно прийняти закон технічного характеру, закон про внесення змін до закону про вибори Президента України, який просто-напросто врахував би рішення КСУ. А далі буде звичайна для нас практика - ми не перший раз змінюємо закон про вибори під час самих виборів", - сказав він.
Член ЦВК Андрій Магера відзначає, що негативним моментом є відсутність позиції Конституційного суду з приводу положень закону, які стосуються можливості включення осіб в список виборців в день голосування, що може бути причиною фальсифікацій. «У цьому криється значна небезпека. Сподіваюся, що в листопаді законодавці розглянуть це положення закону і зможуть «підчистити» окремі питання», - говорить член ЦВК. В той же час член ЦВК Михайло Охендовський упевнений, що нав'язувана суспільству "страшилка", що можливість включення в списки в день голосування відкриє ворота для масових фальсифікацій - фікція чистої води. «За рішенням виборчої комісії або суду виборця можна буде включити в список тільки на одній виборчій ділянці - там, де за паспортом зареєстровано місце його проживання. - говорить член ЦВК. - За умови дотримання закону більше одного бюлетеня виборець отримати не зможе. Але відмовити йому в цьому одному ніхто не має права».
Не дивлячись на рішучі заяви голови ЦВК, слід визнати, що до тих пір, поки існують вибори, фальсифікації будуть невід'ємною частиною передвиборного процесу. Боротися з фальсифікацією правовими методами насправді марно: влада не може покарати сама себе. Статистика стверджує, що за роки незалежності України ще жоден член виборчої комісії не був засуджений за участь у підтасовці голосів.
Нагадаємо, якщо вибори відбуватимуться відповідно до закону, можливо, до кінця лютого Україна отримає нового Президента. Результати повторного голосування мають бути оголошені ЦВК 17 лютого 2010 р. Протягом 30 днів з моменту їх оголошення новообраний Президент України повинен прийняти присягу на урочистому засіданні Верховної Ради.
Вибори Президента України призначені на 17 січня 2010 р.