У Києві встановлять пам'ятник Василеві Стусу, повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА). Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА підтримала пропозицію про встановлення пам'ятника українському поету, перекладачу та правозахиснику В.Стусу.
У Києві встановлять пам'ятник Василеві Стусу, повідомляє прес-служба Київської міської держадміністрації (КМДА).
Комісія з питань найменувань та пам'ятних знаків КМДА підтримала пропозицію про встановлення пам'ятника українському поету, перекладачу та правозахиснику В.Стусу.
"Члени комісії одностайно підтримали пропозицію встановити пам'ятник (В.Стусу) на вул. Грушевського, навпроти Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка", - наголосив голова комісії, заступник голови КМДА Сергій Рудик.
Також комісія підтримала пропозицію про встановлення пам'ятника на честь українського громадського діяча, мецената української культури Євгена Чикаленка (на вул. Саксаганського, 54/56) та на честь письменника, педагога, громадського культурного діяча Бориса Грінченка (у сквері на вул. Воровського).
Крім того, на засіданні було погоджено встановлення меморіальної дошки на честь академіка НАН України Зої Бутенко (на фасаді головного корпусу Інституту експериментальної патології, онкології і радіобіології ім. Р.Кавецького НАНУ); на честь Василя Симоненка на гуртожитку, в якому він проживав; на честь інженера, авіатора, політичного діяча Левка Мацієвича на Будинку дитячої творчості (Контрактова площа, 12); на честь співака, народного артиста України - Івана Козловського (на вході до Свято-Михайлівського Собору).
Нагадаємо, В.Стус (1938-1985) - український поет "шістдесятник", член Української Гельсінкської групи, перекладач з 4 мов, у травні 1980 р. був удруге заарештований, визнаний особливо небезпечним рецидивістом і у вересні засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Відмовився від призначеного йому адвоката Віктора Медведчука, намагаючись самому здійснити свій захист. За це В.Стуса вивели із зали суду і вирок йому зачитали без нього. Коли поета відправили в карцер за те, що, читаючи книгу в камері, сперся ліктем на нари, він на знак протесту оголосив безстрокове сухе голодування і помер у ніч з 3 на 4 вересня 1985 р., можливо, від переохолодження.
21 травня 2009 р. в зеленій зоні на проспекті Перемоги, відомої серед киян як сквер імені Василя Стуса був відкритий пам'ятний знак на честь цього видатного українського поета - меморіальний камінь з викарбуваними роками життя і зображенням В.Стуса. Пам'ятний знак був виготовлений на кошти, зібрані патріотично настроєними жителями району.