Іранська поліція відкрила вогонь і застосувала сльозоточивий газ проти прихильників лідера опозиції Мірхоссейна Мусаві, що зібралися в центрі Тегерана, повідомляє Reuters з посиланням на опозиційній сайт Green Voice.
Іранська поліція відкрила вогонь і застосувала сльозоточивий газ проти прихильників лідера опозиції Мірхоссейна Мусаві, що зібралися в центрі Тегерана, повідомляє Reuters з посиланням на опозиційній сайт Green Voice.
"Сили безпеки відкрили вогонь по протестуючих і застосували сльозогінний газ у центрі Тегерана", - йдеться в повідомленні, розміщеному на сайті.
Інший сайт повідомляє про те, що служба безпеки атакувала іншого лідера опозиції Мехді Карубі, що прийшов на демонстрацію.
"Карубі був атакований службами безпеки в центрі Тегерана ... вони розбили вікна його автомобіля ... Карубі не отримав серйозних травм", - повідомляє сайт Jaras, додаючи, що нападу також піддався колишній президент країни Мохаммад Хатамі.
Лідери опозиції раніше закликали своїх прихильників вийти на демонстрацію 11 лютого - у річницю Ісламської революції 1979 року. У відповідь влада країни попередили, що будуть жорстко і люто присікати безлади.
Нагадаємо, останній спалах заворушень в Ісламській Республіці відбувся 27 грудня 2009 р. Опозиціонери розраховували, що влада не наважаться застосувати насильство в священні дні мусульманського свята Ашури, однак демонстрації швидко перейшли в вуличне кровопролиття. Хоча іранська поліція стверджує, що не стріляла навмисно в мітингувальників, у вуличних зіткненнях загинули щонайменше 8 демонстрантів, в тому числі племінник лідера іранської опозиції М.Мусаві.
Раніше, влітку 2009 р. по Ірану прокотилася хвиля масових протестів опозиції, спровокована результатами президентських виборів 12 червня 2009 р., переможцем яких був визнаний Махмуд Ахмадінежад. На президентських виборах він набрав 62,6% голосів - практично вдвічі більше, ніж його головний суперник, екс-прем'єр Мир-Хоссейн Муссаві. Останній не визнав результати виборів і звинуватив владу країни в їх підтасуванні, після чого опозиція вийшла на вулиці з вимогою справедливості. Однак дії опозиції зустріли різку відсіч, в результаті чого в поствиборних вуличних протестах в Ірані було вбито, щонайменше, 17 чоловік.