У ніч на понеділок активісти фінського об'єднання "Молодь Європи" заклеїли роти пам'ятникам у Фінляндії і 40 містах Європи. Акція солідарності з опозицією Білорусі присвячена річниці президентських виборів в цій країні і виступам супротивників Олександра Лукашенка, які пройшли після голосуванням. Як повідомляє Telegraf.by, організатори акції виступили на знак солідарності з білоруською молоддю, яку, на їх думку, пригноблюють білоруські власті. "Євросоюз повинен використовувати свій міжнародний вплив і вимагати здійснення принципів демократії, свободи слова і прав людини на всій території Європи. Уряд Олександра Лукашенка в Білорусі обмежує свободу преси, телебачення перебуває під контролем держави, і у громадян немає можливості брати участь в політичній діяльності", - говориться в заяві фінської організації.
В рамках "гарячого білоруського тижня" акції пройдуть всією Європою, а також в США. У Вашингтоні біля будинку посольства Білорусі з'явиться символічний "майдан Калиновського", щоб нагадати білоруським дипломатам про події на Жовтневій площі в Мінську (де опозиційна молодь влаштувала наметовий табір і оголосила свою назву майдану), а 25 березня відбудеться демонстрація на підтримку білоруських ув"язнених з політичних мотивів. Завершальним заходом "гарячого тижня" стане концерт "Солідарні з Білоруссю" у Варшаві, який пройде на Замковій площі польської столиці.
Нагадаємо, 19 березня 2006 р. в Білорусі пройшли президентські вибори, які з великою перевагою над опозиційними кандидатами виграв голова держави Олександр Лукашенко. Після цього опозиція вивела на вулиці людей, щоб опротестувати підсумки голосування, проте власті припинили виступи супротивників президента.
Тим часом, власне у Білорусі 18 березня опозиційні лідери зустрічалися з молодіжними активістами. Як повідомила о 20:00 за білоруським часом прес-служба екс-кандидата в президенти Олександра Мілінкевича, біля дверей будинку, де мешкає політик, стоять бійці спецназу. Кілька співробітників міліції розташувалися біля офісу Мілінкевича, де проходила зустріч екс-кандидата з молодіжними активістами. З молоддю 18 березня також зустрічалися лідери опозиційних партій Білорусі Вінцук Вечорка, Сергій Калякін і Анатолій Лебедько. "Офіс БНФ ще до початку зустрічі був "узятий в облогу" спецназом, бритоголовими людьми в машинах. Вони вели зовнішнє спостереження", - розповів А. Лебедько в ефірі "Ехо Москви". На зустрічі з опозиційними лідерами було присутньо майже 30 молодих активістів, які представляли "молодіжне крило" білоруських опозиційних партій. Як відзначив Анатолій Лебедько, в деяких містах Білорусі людей примушували підписувати папери, в яких йшлося про те, що за участь в мітингах загрожує кримінальна відповідальність. За його словами, в Гродно правоохоронні органи приведені в підвищену бойову готовність. А. Лебедько прогнозує 19 березня зіткнення між опозицією і міліцією в Мінську.
Екс-кандидат в президенти Олександр Мілінкевич заявив 16 березня в інтерв'ю БелаПАН, що європейцям, коли вони ведуть діалог з властями Білорусі, слід пам'ятати про становище опозиції в республіці, "про те, що сьогодні у нас ведуться жорстокі репресії проти "Маладога фронта", проти громадських активістів". На думку опозиційного політика, білоруські власті ведуть сьогодні переговори з представниками Євросоюзу і міжнародних структур, задля вирішення економічних і соціальних проблем. "Влада пограє в діалог для отримання економічних дивідендів, як гралася з Росією в дружбу і об'єднання", - переконаний А. Мілінкевич.