У Південному Судані племена Лу Нуер і Мурле влаштували африканську вендету через розбіжності з приводу власності на худобу. В результаті бойових зіткнень у штаті Джонглей загинули в загальній складності понад 3 тис. осіб, передає телеканал Al Arabiya.
У Південному Судані племена Лу Нуер і Мурле влаштували африканську вендету через розбіжності з приводу власності на худобу. В результаті бойових зіткнень у штаті Джонглей загинули в загальній складності понад 3 тис. осіб, передає телеканал Al Arabiya.
Представник влади округу Пібор Джошуа Коньї заявив, що через чвари на етнічному ґрунті в країні сталося справжнє масове вбивство. За його словами, перерахунок тіл загиблих показав, що серед жертв міжетнічного конфлікту - 2 тис. 182 жінки і дитини і 959 чоловіків.
Тепер кількість померлих повинно бути підтверджено представниками ООН і армії Південного Судану.
Минулого тижня близько 6 тис. збройних молодих людей з племені Лу Нуер відправилися в місто Пібор, де мешкає плем'я Мурле. Агресори звинуватили Мурле в розкраданні худоби і присягнули їм помститися. Бойовики з Лу Нуер атакували своїх ворогів і відступили лише після того, як по них відкрили вогонь урядові війська.
За словами Коньї, в даний час невідома доля близько 1 тис. дітей з племені Мурле. Він побоюється, що їх могли повести в рабство.
Координатор ООН по Південному Судану Лізі Гранде вважає, що рахунок жертв зіткнення між племенами може йти на десятки або сотні.
Міністр інформації штату Джонглей Ісаак Аджиба визнав, що загиблі були, проте зазначив, що подробиць інциденту поки не має. Таким чином, представники ООН і влади Південного Судану поки не змогли підтвердити інформацію про тисячі загиблих і зниклих без вісти.
Зазначимо, це вже не перше повідомлення про криваві розправи з участю племен Лу Нуер і Мурле. У грудні в результаті нападу на село в штаті Джонглей загинула щонайменше 41 людина з племені Лу Нуер, серед яких жінки і діти. У нападі звинуватили членів сусіднього племені Мурле.
Міжетнічні інциденти в цьому регіоні почалися через крадіжки великої рогатої худоби, а потім переросли в кровну ворожнечу. Сили безпеки Південного Судану не можуть забезпечувати порядок у регіоні через його важкодоступність.
Нагадаємо, конфлікт почався 19 серпня 2011 р. між племенами Мурле та численнішим Лу Нуер, коли перше спробувало вкрасти близько 40 тис. корів.
Самі Лу Нуер також не проти заволодіти чужою худобою. У січні 2010 р. вони напали на пастухів племені Дінка і захопили кілька тисяч одиниць худоби. Потім в етнічних зіткненнях загинули щонайменше 140 осіб.
У вересні 2009 р. на півдні Судану в результаті міжплемінних збройних сутичок загинуло щонайменше 100 людей. Тоді група бойовиків з племені Ле Нуер атакувала будівлю адміністрації в селі Док Бадієт, де проживало вороже плем'я.
Нагадаємо, крім етнічних зіткнень ще недавно в країні йшли військові дії між Північчю і Півднем Судану. Вважається, що за час конфлікту загинуло 1,5 млн людей. Під час конфлікту в Дарфурі, за даними ООН, близько 2 млн людей змушені були тікати, рятуючись від військових дій, і більш 200 тис. були вбиті.
Південний Судан - наймолодша держава світу, її офіційне відділення від Судану і визнання світовою спільнотою відбулося 9 липня 2011 р. Проте з набуттям незалежності в країні зберігається криза управління, яку посилює відсутність повноцінної валюти, виробництва, а також загальний рівень відсталості розвитку.