Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроект України "Щодо ратифікації протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.
Президент України Віктор Янукович вніс на розгляд Верховної Ради (ВР) законопроект України "Щодо ратифікації протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства", повідомляє прес-служба Президента України.
Основна мета законопроекту - набрання чинності протоколу про приєднання України до договору про заснування Енергетичного співтовариства, підписаного 24 вересня 2010 в м.Скоп'є (Македонія).
"Впровадження норм європейського енергетичного законодавства сприятиме розширенню доступу українських експортерів до енергетичних ринків країн Європи, дасть можливість прямого виходу на кінцевих споживачів, дозволить уникнути посередницьких послуг, створить ринкові умови в енергетичному секторі економіки, які будуть сприяти залученню інвестицій для розширення можливостей та вдосконалення існуючої енергетичної інфраструктури, сприятиме подальшому розвитку та інтеграції українських енергетичних мереж в європейську систему ", - йдеться в повідомленні.
Також зазначається, що впровадження стандартів ЄС позитивно вплине на інституційну структуру енергетичного сектору та його оптимізацію, засновану на ринкових принципах, буде сприяти збільшенню капіталізації компаній, а також їх здатності залучати великі обсяги інвестицій.
Законопроект під час розгляду на пленарному засіданні ВР України буде представляти міністр палива і енергетики Юрій Бойко.
На думку директора з зовнішніх зв'язків ДТЕК Олександра Толкача, успішне виконання плану реформ в галузі енергетики на 2010-2014 рр. є ключовою умовою для того, щоб участь України в Енергетичному співтоваристві реалізувала величезний економічний потенціал як для галузі, так і для країни в цілому.
Нагадаємо, 18 грудня 2009 р. на засіданні ради міністрів енергетики ЄС у Загребі (Хорватія) було прийнято рішення про прийняття України до Енергетичного співтовариства ЄС.
Договір про створення Енергетичного співтоваристві вступив в силу в 2006 р. Його мета - об'єднати європейські енергосистеми. Цей договір націлений на створення єдиного ринку електроенергії і газу.