Президент України Віктор Янукович у четвер, 24 березня, вирушає з офіційним візитом до В'єтнаму. Про це повідомив журналістами глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, передає радіо "Свобода".
Президент України Віктор Янукович у четвер, 24 березня, вирушає з офіційним візитом до В'єтнаму. Про це повідомив журналістами глава Адміністрації Президента Сергій Льовочкін, передає радіо "Свобода".
Після В'єтнаму В.Янукович відвідає Сінгапур (27 - 29 березня) і Бруней (29 - 31 березня).
За словами С.Льовочкіна, переговори на найвищому рівні у В'єтнамі, Сінгапурі та Брунеї будуть спрямовані на вихід на нові ринки України та збільшення присутності України в цьому регіоні.
Робоча програма візиту В.Януковича розпочнеться з бізнес-форуму у Ханої, в якому також візьме участь президент В'єтнаму Нґуєн Мінь Чієт, повідомив керівник делегації, що супроводжуватиме главу держави, депутат від Партії регіонів Анатолій Кінах.
У Сінгапурі та Брунеї також відбудуться форуми та переговори щодо розширення економічної співпраці. Крім просування українських товарів на ринках країн південно-східної Азії, з представниками бізнесу Сінгапуру говоритимуть й про перспективи інвестування в українську економіку, каже Анатолій Кінах.
"У складі бізнес-делегації представники, в першу чергу, машинобудування. Це транспортне машинобудування, авіабудування. Також напрямки, що стосуються енергетичного комплексу. Агропромисловий комплекс - переробна галузь. Базові галузі, безумовно, представлені: хімічна і гірничо-металургійна. І напрямки, що стосуються виробництва фармацевтичної продукції", - зауважив А.Кінах.
Варто відзначити, сфери інтересів в'єтнамських підприємців включають реалізацію проектів в галузі літакобудування, промислове і житлове будівництво; кооперацію у сфері зв'язку і телекомунікацій; розвиток промислових зон; суднобудування, науково-дослідні роботи у галузі видобутку нафти, газу, розробки родовищ; співпраця у сфері сільського господарства; імпорт з України чорних металів, металопрокату, сталевих канатів, металоконструкцій, будівельної техніки, підйомного і механічного устаткування, оснащення для паливно-енергетичної, гірничовидобувної і переробляючої промисловості; експорт до України риби і морепродуктів; реалізацію сумісних проектів з виробництва вина, пива, безалкогольних напоїв.
Економічний експерт Віктор Лисицький вважає, що найбільш перспективними напрямками економічної співпраці з країнами південно-східної Азії є торгівля українським металопрокатом та продукцією важкого машинобудування. «Досить значна частка металургійної промисловості йде у В'єтнамі, тощо. У нас, крім того, виробляються унікальні механізми. Україна могла би бути цікавою для країн південно-східної Азії у питаннях освоєння виробництва і експлуатації газових турбін», - зазначив В.Лисицький.