Членство України в ЄС стане запорукою безпеки України в умовах позаблоковості. Таку думку, відкриваючи нараду керівників закордонних дипломатичних установ України, висловив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.
Членство України в ЄС стане запорукою безпеки України в умовах позаблоковості. Таку думку, відкриваючи нараду керівників закордонних дипломатичних установ України, висловив Президент України Віктор Янукович, передає кореспондент РБК-Україна.
"Хочу ще раз наголосити, що саме членство в ЄС стане головною остаточною запорукою безпеки України в умовах позаблоковості... Наше рішення про неучасть у військових союзах - не самоусунення від проблеми, - це скоріше створення умов для безперешкодного, безпечного співробітництва України з усіма провідними світовими силами", - наголосив В.Янукович.
За його словами, наразі основним завданням залишається євроінтеграція, а також підтримка і налагодження відносин з Росією та США. "У даний час триває розробка основоположних концептуальних документів стратегії національної безпеки України та стратегії зовнішньої політики України", - заявив В.Янукович.
Нагадаємо, 22 листопада Президент України Віктор Янукович за результатами саміту Україна - ЄС заявив, що ключовим підсумком чотирнадцятого саміту Україна - ЄС стало подання Європейським Союзом Плану дій щодо введення безвізового режиму, який країна виконає в 2011 р.
Разом з тим голова держави наголосив, що виконання Плану дій, який визначає низку внутрішніх реформ, необхідних для запровадження безвізового режиму, є серйозним завданням для української влади.
Президент також зазначив, що Україна та ЄС досягли домовленості щодо прискорення переговорного процесу стосовно укладення Угоди про асоціацію. "І сподіваюся, ми цю роботу спільно виконаємо також в 2011 р.", - зазначив Президент України.
За підсумками саміту Україна - ЄС також був підписаний документ - протокол до Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та Європейським Співтовариством.
Згідно з документом, Україна зможе брати участь у всіх програмах ЄС, відкритих для участі третіх країн. При цьому Україна повинна вносити відповідні кошти у бюджет Євросоюзу, згідно з вимогами тих програм, в яких вона братиме участь.
Протокол передбачає, що представники України зможуть брати участь як спостерігачі в програмах, а також у складі керівних комітетів тих програм, яким Україна буде надавати фінансову підтримку. За кожною окремою програмою ЄК і влада України буде підписувати меморандуми про взаєморозуміння, які будуть визначати ступінь участі України, її фінансовий внесок, а також участь у процедурі оцінки ефективності програми.
Як повідомлялося раніше, представник ЄС в Україні Жозе Мануель Пінту Тейшейра заявив, що ЄС вважає необхідною умовою для скасування візового режиму між Україною та ЄС підвищення рівня життя в Україні. Він також додав, що у питанні скасування віз для українців дуже важливі економічна та соціальна складові.
Варто відзначити, в проекті програми економічних реформ України на 2010-2014 рр. міститься пункт, згідно з яким безвізовий режим між Україною та ЄС має бути впроваджений до кінця 2012 р. Також 19 травня Кабмін затвердив план першочергових заходів щодо інтеграції України в ЄС на 2010 р.
Крім того, 25 лютого 2010 р. Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій, зокрема, міститься пункт про можливість Києва запитати членство в ЄС. Також, Європарламент проголосував за резолюцію щодо України, в якій міститься звернення до ради Євросоюзу надати ЄК мандат для розробки дорожньої карти безвізового режиму для України. Відзначимо, Україна і Європейський Союз почали безвізовий діалог в кінці 2008 р., практично відразу після того, як на Паризькому саміті було схвалено рішення про перехід до безвізового режиму у довгостроковій перспективі.