ru ua

У Вінниці стартувала опозиційна акція "Вставай, Україно!" (відео)

Автор: RBC.UA
У Вінниці почався марш в рамках загальнонаціональної опозиційної акції протесту "Вставай, Україно!".

У Вінниці почався марш в рамках загальнонаціональної опозиційної акції протесту "Вставай, Україно!". Про це повідомляє прес-служба ВО "Батьківщина".

"На центральній вулиці міста вже зібралися не менше десяти тисяч учасників, люди продовжують залучатися до маршу", - зазначає прес-служба.

За даними УМВС у Вінницькій області, в акції беруть участь близько 3 тис. демонстрантів. Разом з цим у відомстві відзначили, що акція проходить спокійно.

Марш очолюють лідери опозиції - голова фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк і фракції "Свобода" Олег Тягнибок.

Перед початком маршу Арсеній Яценюк відзначив, що опозиція приїхала до людей, "щоб вони повірили в те, що зміни можуть наступити": "Погляньте, скільки прийшло людей. Ці люди прийшли не перед виборами. Вони прийшли вже після виборів, коли небагато з політиків приїжджають і говорять: "Не бійтеся. Вставайте, захищайте свої права".

Читайте також: Опозиція має намір протестувати проти дій влади на вулицях

"Ми як інструмент захисту цих прав робитимемо все, щоб кожен українець мав роботу і заробітну плату, щоб не боявся суду і міліції, а навпаки - щоб суд і міліція працювали на нього. Щоб кожен, хто зараз на цій площі, знав, що у України буде європейське майбутнє, і голоси, віддані за опозицію, віддані не просто так", - сказав Яценюк.

Він повідомив, що по дорозі до Вінниці міліція на кожному посту зупиняє автобуси, "тому що дана вказівка не допустити до мітингу українців, які пересуваються автобусним транспортом". За його словами, правоохоронці просто блокують рух пасажирського транспорту і не дають людям можливості доїхати до місця проведення акції. "І зрозуміло чому. Наша ключова вимога - це відставка Президента Януковича. І люди, які приходять сюди, не бояться сказати "ні" цьому Президентові і "так" - новій європейській Україні. З цим ми приїхали до Вінниці, і з цим їхатимемо по всій країні".

Читайте також: Мітинг опозиції тимчасово перекрив вулиці Грушевського і Інститутську (фото, відео)

В той же час в прес-службі УМВС України у Вінницькій області заперечують інформацію про перешкоду учасникам акції протесту. Міліція зазначає, що протягом березня в області проводиться комплекс заходів щодо профілактики аварійності на пасажирському автомобільному транспорті, тому працівники ДАІ здійснюють посилений контроль за дотриманням правил дорожнього руху водіями автобусів.

Після закінчення маршу відбудеться мітинг біля Вінницької обласної державної адміністрації.

Нагадаємо, 12 березня опозиція оголосила про початок загальнонаціональної акції протесту "Вставай, Україно!". Протягом двох місяців марші і мітинги в рамках акції пройдуть у всіх обласних центрах, а завершиться вона всеукраїнським маршем у Києві.

Читайте також: УНП, КУН і НРУ провели в Києві акцію з нагоди Дня соборності (фото)

Остання вулична акція протесту, організована "Батьківщиною", пройшла 25 лютого і називалася "Кияни проти політичних репресій". Вона була приурочена до саміту Україна-ЄС, який проходив цього дня в Брюсселі. За підрахунками кореспондента РБК-Україна, чисельність учасників акції досягала 2,5 тис. осіб, тоді як прес-служба "Батьківщини" повідомляла про 10 тис.

Кількість учасників мітингу опозиції під будівлею ЦВК у поствиборчий період вимірювалася десятками, навіть кількість співробітників правоохоронних органів їх перевершувала. Нагадаємо, в Києві на Хрещатику, прямо навпроти Печерського районного суду, що засудив лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко до семи років ув'язнення, продовжує діяти наметове містечко "Батьківщини", проте чисельність задіяних в цій акції учасників також украй мала.