ru ua

Опозиція має намір протестувати проти дій влади на вулицях

Автор: RBC.UA
Опозиція має намір закликати громадян України вийти на вулиці протестувати проти дій нинішньої влади. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк під час спільного брифінгу лідерів опозиції у Верховній Раді України передає кореспондент РБК-Україна.

Опозиція має намір закликати громадян України вийти на вулиці протестувати проти дій нинішньої влади. Про це заявив лідер фракції "Батьківщина" Арсеній Яценюк (на фото) під час спільного брифінгу лідерів опозиції у Верховній Раді України (ВР) передає кореспондент РБК-Україна.

"Опозиція має тактику і стратегію. Ми йдемо піднімати людей... наша мета - щоб таких як він (Президент України) не було у влади, щоб влада належала народу України", - заявив Яценюк.

Також він зазначив, що після вчорашнього рішення Вищого адміністративного суду України (ВАСУ) про дострокове позбавлення депутатських повноважень Сергія Власенка вже зараз можна припустити, що виборів Президента в 2015 р. як таких не буде, оскільки і це питання може бути вирішене через суд.

Читайте також: Мітинг опозиції тимчасово перекрив вулиці Грушевського та Інститутську (фото, відео)

Остання вулична акція протесту, організована "Батьківщиною", пройшла 25 лютого і називалася "Кияни проти політичних репресій". Вона була приурочена до саміту Україна-ЄС, який проходив цього дня в Брюсселі. За підрахунками кореспондента РБК-Україна, чисельність учасників акції досягала 2,5 тис. осіб, тоді як прес-служба "Батьківщини" повідомляла про 10 тис.

Кількість учасників мітингу опозиції під будівлею ЦВК у поствиборчий період вимірювалася десятками, навіть кількість співробітників правоохоронних органів їх перевершувала. Нагадаємо, в Києві на Хрещатику, прямо навпроти Печерського районного суду, що засудив лідера "Батьківщини" Юлію Тимошенко до семи років ув'язнення, продовжує діяти наметове містечко "Батьківщини", проте чисельність задіяних в цій акції учасників також украй мала.

Читайте також: ВАСУ позбавив Власенка депутатського мандату

Нинішній етап протистояння влади і опозиції викликаний тим, що Вищий адмінсуд вчора позбавив депутатських повноважень Сергія Власенка з "Батьківщини" за поєднання депутатських обов'язків з адвокатською діяльністю. Опозиція у зв'язку з цим блокує трибуну Верховної Ради, і, як заявив РБК-Україна нардеп з "Батьківщини" Володимир Бондаренко, це блокування триватиме до розпуску Ради і призначення перевиборів.

Читайте також: Заблокована Рада - опозиція не прийшла на консультації до Рибака

Заяв з офіційною позицією Європи щодо рішення по Власенку поки що не було, проте високопоставлені єврочиновники вже висловилися на цю тему напередодні. Так, верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон і єврокомісар з питань розширення і політики сусідства Штефан Фюле висловили стурбованість ситуацією навколо Власенка. Євродепутат Ребекка Хармс, присутня на суді по Власенку, заявила, що якщо він буде арештований, угода про асоціацію між Україною і ЄС підписана не буде. Про свою стурбованість справою Власенко заявив і Державний департамент США. В той же час лідер фракції ПР Олександр Єфремов заявив, що Партія регіонів не турбується про міжнародну реакцію на справу Власенка. МЗС завіряє, що справа знаходиться виключно в правовій площині.