ua en ru

У Венесуелі сьогодні проходять позачергові вибори Президента (фото, відео)

Автор: RBC.UA
У Венесуелі сьогодні, 14 квітня, о 13:30 за київським часом (о 6:00 за місцевим часом) стартували позачергові вибори глави держави. На виборах зареєстровано сім кандидатів, проте наголошується, що перегони зведуться до боротьби між двома з них.

У Венесуелі сьогодні, 14 квітня, о 13:30 за київським часом (о 6:00 за місцевим часом) стартували позачергові вибори глави держави. На виборах зареєстровано сім кандидатів, проте наголошується, що перегони зведуться до боротьби між двома з них.

Фотогалерея: "У Венесуелі розпочалися вибори Президента"

Венесуельцям належить вибирати між представником правлячої у країні Єдиної соціалістичної партії - послідовником покійного Президента Уго Чавеса 50-річним Ніколасом Мадуро (на фото), який обіцяє продовжувати курс на соціалізм і соціальну політику екс-Президента, і молодим претендентом Енріке Капрілесом, котрий обіцяє зміни для сприяння бізнесу.

Читайте також: У Венесуелі опозиція подала скаргу на кандидата у Президенти Мадуро у зв'язку з порушенням передвиборного законодавства

Виконувач обов'язків Президента Мадуро, згідно з опитуваннями, випереджав конкурента більш ніж на 10%, проте в останні дні перед виборами розрив між ним і його головним супротивником скоротився до 7%, передає Associated Press.

Ніколас Мадуро, який працював водієм автобуса, а потім став профспілковим лідером, вважається одним із засновників лівого "Руху за П'яту республіку". Він відіграв важливу роль у звільненні Уго Чавеса з в'язниці і його подальшій перемозі на виборах у 1998 р. В останні роки Мадуро очолював Міністерство закордонних справ Венесуели.

Читайте також: У Венесуелі Мадуро повідомив про арешт групи колумбійських бойовиків

Інший кандидат на президентський пост - Енріке Капрілес, губернатор штату Міранда, представляє ліберальну опозицію так званій політиці чавізму. На виборах Президента Венесуели, що відбулися 7 жовтня 2012 р., він зайняв друге місце після Чавеса, набравши більше 40% голосів.

У Венесуелі будуть працювати близько 14 тис. виборчих дільниць. На період виборів у країні заборонено продаж алкоголю та носіння зброї для громадян, які не є співробітниками відповідних державних служб.

Очікується, що в голосуванні візьмуть участь близько 18 мільйонів осіб, забезпечують порядок понад 140 тисяч поліцейських і військовослужбовців.

Нагадаємо, Уго Чавес, який обіймав пост Президента Венесуели з 1999 р., помер у Каракасі 5 березня після тривалої боротьби з раком, що його було виявлено в нього у 2011 р. Чавес був відомий своєю антиамериканською, антиімперіалістичної позицією та підтримкою бідних верств населення.

Як відомо, тіло екс-Президента Венесуели Уго Чавеса поміщено до Музею революції.

Читайте також: В.о. Президента Венесуели загрожує виборцям древнім прокляттям