У Ватикані завершилася церемонія інтронізації Папи Римського Франциска. Кардинал-протодиякон Жан-Луї Торан поклав на понтифіка символ папської влади - паллій. Крім того, Франциску було вручено перстень Рибака - символ спадкоємності від першого єпископа Риму, апостола Петра.
У Ватикані завершилася церемонія інтронізації Папи Римського Франциска. Кардинал-протодиякон Жан-Луї Торан поклав на понтифіка символ папської влади - паллій. Крім того, Франциску було вручено перстень Рибака - символ спадкоємності від першого єпископа Риму, апостола Петра.
Віруючі почали збиратися на площі Святого Петра задовго до початку церемонії. Папа Римський Франциск прибув на площу у відкритому папамобілі. З нього було знято захисне скло, щоб понтифіку було зручніше спілкуватися з привітанням його народом. Люди передали йому дитину, яку Франциск поцілував. Крім того, він на деякий час зійшов з автомобіля, щоб поцілувати інваліда. Об'їхавши площу, Папа Римський Франциск зайшов у собор Святого Петра.
У соборі кардинали вручили Франциску каблучку Рибака і єпитрахиль. Під час церемонії кардинали пройшли по всьому собору Святого Петра. Під час урочистої церемонії хор в соборі Святого Петра заспівав Tu es Petrus. Франциск став на коліна перед мощами Святого Петра. Після того, як понтифік і кардинали вийшли з собору Святого Петра, Франциск зайняв місце біля спеціального вівтаря. Папа римський прочитав молитву і сів на престол. Декан колегії кардиналів Анджело Скола і, після невеликої промови надів йому на палець Франциска перстень Рибака. Слідом за Сколе до Папі римському по одному підійшли кардинали.
Після привітання кардиналів розпочалася урочиста служба. Ближче до престолу розмістилися священики і черниці в чорних і білих шатах. Далі стоять миряни. Окремо стоять представники держав, які прибули на церемонію.
Франциск звернувся до присутніх на площі італійською мовою і прочитав уривок з Другої книги Царств. Під час церемоніі інтронізації також був прочитаний уривок з Євангелія від Матвія на грецькій мові. Це покликане символізувати дві сторони католицької церкви - західну і східну. Після цього з промовою виступив сам Папа Франциск. Він виголосив промову на італійській мові. Окремо він вітав кардиналів і представників духовенства, глав різних країн і членів зарубіжних делегацій, а також представників різних віросповідань. У своїй промові Папа Римський коротко пояснив, про що йшла мова в прочитаних уривках з Біблії. Він підкреслив, що центром християнського життя є Ісус Христос. "Сьогодні ми прославляємо нового єпископа римського. Ісус сказав Петру: нагодуй моїх овець. Давайте ніколи не забувати, що справжня сила в служінні і папа римський також повинен присвячувати себе служінню. Ми повинні захищати людство, особливо, жебраків, найслабших, самих убогих, тих, хто голодний. Ми повинні дозволити світлу пробитися через хмари. Сьогодні серед темряви ми повинні бачити промінь надії, оберігати творіння Боже, оберігати кожного чоловіка і кожну жінку. Оберігати всіх - ось у чому служіння єпископа римського", - сказав Папа Римський. Потім зі словами привітання виступили представники церков.
Під співи Франциск прийняв Євхаристію. Перед причастям відбулася спеціальна церемонія освячення хліба і вина. Франциск причастив кардиналів, а 500 священиків причетний присутніх на площі людей.
Папа римський Франциск виголосив заключну молитву і благословив присутніх зі словами "Хай буде з вами Господь". На понтифіка наділи митру, і він підійшов помолитися до статуї Діви Марії з немовлям.
На інтронізацію Папи Франциска прибули 180 офіційних делегацій. Від імені України до Ватикану відправився віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко. Всього на площі святого Петра зібралося понад 100 тис. віруючих.
Після церемонії новообраний Папа Римський зустрінеться з кардиналами в Сікстинській капелі, а в суботу Франциск I проведе прес-конференцію. На неділю у Франциска I запланована спільна молитва з віруючими Angelus.
Про обрання нового Папи Римського стало відомо в середу, 13 березня. Католицьку церкву очолив 76-річний кардинал-єзуїт Хорхе Маріо Бергольо з Аргентини, який прийме ім'я Франциск. Новому Папі Римському - 76, він перший єзуїт в історії, який став понтифіком.
Кардинали зробили абсолютно несподіваний вибір. Хорхе Маріо Бергольо навіть не було в списку претендентів. Крім того, новий Папа Франциск більшу частину життя прожив не в Європі, а в Латинській Америці. Релігієзнавці говорять, що на чолі з Франциском католицька церква сильно зміниться. Відзначимо, що урочисту церемонію інавгурації Папи Римського Франциска в Україні транслюватиме Перший Національний.
Нагадаємо, місце папи римського стало вакантним, оскільки попередній понтифік Бенедикт XVI 11 лютого цього року оголосив про добровільний відхід зі свого поста. Це своє рішення він пояснив похилим віком, що не залишає достатньо сил для публічного служіння.
В останній раз у світовій історії Папа Римський відрікався від престолу в XV столітті. 28 лютого 2013 Бенедикт XVI покинув Ватикан і відправився на вертольоті в літню папську резиденцію Кастель Гандольфо.