Ген медузи примушує овець світитися у темряві.
Ген медузи примушує овець світитися у темряві, повідомляє газета Le Monde.
Група уругвайських учених оголосила про народження фосфорецуючих генетично модифікованих овець. "У Латинській Америці ще не вироблялися генетично модифіковані тварини цього виду. Цей успішний експеримент ставить Уругвай на вищий рівень у світовій науці", - заявили вчені Інституту репродукції тварин Уругваю та Інститут Пастера в спільному комюніке, пише видання.
"Згадані тварини народилися в жовтні 2012 року і розвивалися нормально. Овечки нічим не відрізнялися від інших, не трансгенних овець. Єдиною їх особливістю є те, що вони фосфоресцують, коли на них потрапляє ультрафіолет, оскільки в їх ДНК присутній ген медузи", - розповідає Le Monde.
Читайте також: Генпрокуратура Білорусі роздає котенят
"Метою експерименту була перевірка ефективності методу введення чужого гена в ДНК тварин. Учені тепер планують почати роботу з іншим геном, і цей експеримент буде більш цікавим, оскільки його мета - виробництво специфічного протеїну, говорить учасник дослідження Алехо Менчака. Річ у тому, що учені намагаються вирахувати ген, що відповідає за виробництво протеїну, який відсутній у людини при деяких патологіях типу діабету. Вівці з новим упровадженим геном зможуть виробляти потрібний протеїн у своєму молоці", - говориться у статті.