Сьогодні в Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула напередодні.
Сьогодні в Україні почала роботу місія Міжнародного валютного фонду (МВФ), яка прибула напередодні. Про це повідомив міністр фінансів Федір Ярошенко, передає радіо "Свобода".
"Візит добре підготовлений, ми проводили багато консультацій", - сказав міністр.
За його словами, принципових розбіжностей між Україною і МВФ на сьогодні не існує, а є низка питань, які вимагають технічного врегулювання. "Залишилися питання, які необхідно погоджувати на технічному рівні", - сказав Ф.Ярошенко.
Нагадаємо, 18 жовтня постійний представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що місія Міжнародного валютного фонду (МВФ) під керівництвом Таноса Арванітіса відвідає Україну 3-15 листопада для проведення дискусії в рамках першого перегляду кредитної програми stand-by.
15 жовтня директор-розпорядник МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що МВФ готує нову місію для роботи в Україні.
Раніше, 2 жовтня ц.р., Д.Стросс-Кан на щорічному ялтинському форумі YES заявив, що МВФ задоволений ситуацією в Україні і прогнозує успішний перший перегляд програми співпраці в листопаді. Він відзначив, що програма, розроблена МВФ разом із керівництвом України, виконується.
Раніше Д.Стросс-Кан під час зустрічі з прем'єр-міністром України Миколою Азаровим заявив, що задоволений рівнем співпраці між Україною і МВФ.
Програма stand-by була затверджена 29 липня 2010 р. 15,8 млрд дол. було виділено на підтримку програми уряду, яка передбачає економічне врегулювання і реформи. Кредит більш ніж у сім разів перевищує квоту України, що розраховується на основі внесків країни до бюджету фонду. Україна вже отримала перший транш нового кредиту МВФ у розмірі 1,89 млрд дол. Другий транш кредиту очікується в грудні, проте для цього необхідно виконати всі параметри програми співпраці з МВФ.
Відзначимо, умови кредиту передбачають низку економічних заходів, зокрема скорочення дефіциту бюджету до 3,5% ВВП в 2011 р. і до 2,5% - в 2012 р. Скорочення бюджетного дефіциту вимагає від української влади непопулярних рішень щодо податків, пенсій і зарплат працівників держсектору.