В Україні вперше за нинішній епідеміологічний сезон зареєстрована смерть від грипу. Про це повідомили у прес-службі Державної санітарно-епідеміологічної служби України. Летальний випадок був зареєстрований у Львівській області у трирічної дитини на 52-му тижні 2012 р. (24-30 грудня). Попередній діагноз у дитини був "гостра респіраторна вірусна інфекція".
В Україні вперше за нинішній епідеміологічний сезон зареєстрована смерть від грипу. Про це повідомили у прес-службі Державної санітарно-епідеміологічної служби України.
Читайте також: Експерти рекомендують перед спалахом грипу та ГРВІ не робити першу вакцинацію дітям до 3 років
Летальний випадок був зареєстрований у Львівській області у трирічної дитини на 52-му тижні 2012 р. (24-30 грудня). Попередній діагноз у дитини був "гостра респіраторна вірусна інфекція". Пізніше, за результатами досліджень вірусологічної лабораторії, був визначений вірус грип типу "В".
У той же час, за інформацією Центру грипу та ГРВІ Центральної СЕС МОЗ України, за тиждень із 7-13 січня 2013 р. загальні показники захворюваності на грип і ГРВІ не перевищили епідемічних порогів в жодному регіоні України та знаходяться в межах від 17,4% у Дніпропетровській до 73,4% в Івано-Франківській областях.
Загалом за 7-13 січня 2013 р. на грип і ГРВІ захворіло 127 тис. 464 осіб, з них 59% складають діти. Загальна кількість вакцинованих проти грипу за звітний період склала 314 тис. 315 чоловік. Госпіталізовано було 5 тис. 482 людини, з них 75,1% становили діти до 17 років.
Читайте також: У Польщі від грипу H1N1 загинули чотири людини
Нагадаємо, вчора прем'єр-міністр України Микола Азаров доручив Міністерству охорони здоров'я провести ревізію готовності до епідемії грипу із країн Євросоюзу. "Медики попереджають, що на нашу державу насувається епідемія грипу. Захворювання зафіксовані в сусідніх Чехії, Польщі... Питання в тому, щоб країна стовідсотково була до неї (епідемії) готова", - сказав глава уряду.
"Дуже важливо, щоб зараз Державна служба з контролю за якістю лікарських засобів жорстко контролювала належну якість і сприяла забезпеченню аптек достатньою кількістю вітчизняних противірусних, жарознижувальних і знеболювальних ліків... Я переконаний, що в цілому ми створили всі необхідні умови для того, щоб організовано впоратися з епідемією, яка настає", - сказав прем'єр-міністр. Нагадаємо, раніше Азаров доручив уряду підготуватися до прийдешнього похолодання.
Зазначимо, що епідеміологи не виключають повернення до України штаму вірусу А (H1N1), більш відомого як свинячий грип, однак загрози спалаху епідемії і причин для хвилювань немає. Про це повідомляла державна установа "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб ім. Л. В. Громашевського" НАМН України.
Читайте також: У штаті Нью-Йорк оголошено надзвичайну епідеміологічну ситуацію у зв'язку з поширенням вірусу грипу
Разом з тим, у новому епідемічному сезоні 2012-2013 прогнозується сумісна циркуляція вірусів грипу А (H3N2), а саме: нового штаму А під назвою "Вікторія", який поки не реалізував у нашій країні свої епідеміологічні властивості, і нового для України штаму вірусу грипу В (Вісконсін).
Медики зазначають, що підготовка до епідемічного сезону вимагає від населення збереження пильності, своєчасної вакцинації, швидкого виявлення хвороби, ізоляції хворих та їх ефективного лікування. Особливо пильними в цей період мають бути ті, хто належить до групи ризику. Це, зокрема, особи із хронічними захворюваннями (дихальної та серцево-судинної систем, нирок, обміну речовин), особи старше 60 років, які перебувають в інтернатах або будинках престарілих, і вагітні жінки, а також всі ті, хто перебуває в контакті з великою кількістю людей.
Як повідомлялося напередодні, у Києві виявлено п'ять різних вірусів грипу, що свідчить про можливе збільшення захворюваності на грип і ГРВІ (гострі респіраторні вірусні інфекції), однак епідемії грипу не очікується. Про це заявила завідувачка відділенням респіраторних та інших вірусних інфекцій ДП "Інститут епідеміології та інфекційних хвороб імені Л. В Громашевського" НАМН України, доктор медичних наук Алла Мироненко.
"За останній час на тлі попередніх років захворюваність дещо знизилася, на 30%, але ми очікуємо її зростання у зв'язку з виходом дітей до школи і через сприятливу для розвитку вірусних захворювань погоду. Тобто можливе зростання захворюваності, але у звичайному режимі, як і було в попередні епідсезони", - сказав головний спеціаліст державного санітарно-епідеміологічного нагляду Державної санітарно-епідеміологічної служби Олександр Заїка.
Читайте також: У Пекіні зареєстровано перших з 2010 р. жертв грипу H1N1
В цілому, на думку експертів, під час очікуваного спалаху грипу та ГРВІ провідними стануть вірус "Вікторія" (H3N2) і вірус групи В "Вісконсін", але не пандемічний грип. За словами Мироненко, циркуляція збудника на певній території триває близько 8 тижнів. "Не вся країна одночасно входить в епідемію... Найчастіше східні регіони починають епідемію, а західні та південні закінчують її... Сам період епідеміологічного підйому або перевищення епідпорогу може продовжуватися за умови введення карантину... максимум 4 тижні, а циркуляція вірусу, навіть після того як рівень доходить до більш низьких показників, ніж рівень епідпорогу, продовжується, але вона вже менш інтенсивна, менше людей хворіє", - пояснила експерт.
Раніше в МОЗ зазначали, що грип прийде до України в січні-лютому 2013 р. "Класичний грип приходить до нас на початку січня, навіть наприкінці січня - на початку лютого, четвертий-п'ятий тиждень (року), і триває до дев'ятого тижня" , - повідомляв начальник відділу профілактики інфекційних захворювань Міністерства охорони здоров'я Костянтин Легеза. Також зауважимо, що наприкінці 2012 р. в МОЗ заявляли, що в Україні показники захворюваності на грип і ГРВІ не перевищують епідемічних порогів.
Зазначимо, що у грудні 2012 р. Державна служба з лікарських засобів (Держлікслужба) тимчасово заборонила продаж "Ранітидина", а також заборонила реалізацію, зберігання та застосування лікарського засобу "Терафлю від грипу та застуди зі смаком лимона". Раніше, під час візиту Президента Віктора Януковича до Індії, повідомлялося, що Україна та Індія домовилися про постачання ліків за цінами виробника.
Читайте також: Якість вакцин в Україні не викликає сумнівів, - експерт
Лікарі нагадують, що основними симптомами грипу є раптовий підйом температури тіла, кашель (зазвичай сухий), головний біль, біль у горлі, м'язах і суглобах, сильне нездужання, нежить.
Щоб запобігти захворюванню, медики рекомендують проводити профілактичні заходи, спрямовані на зміцнення захисних сил організму, як-от заняття фізичною культурою, загартовування, обмеження впливу шкідливих звичок, раціональне харчування.
Крім того, під час підйому захворюваності на грип слід обмежити відвідини місць великого скупчення людей, часто провітрювати приміщення і мити руки з милом; якщо у людини є симптоми грипу, то необхідно триматися від неї на відстані не менше двох метрів.
Слід зауважити, що застуда та грип активізуються при потеплінні, а в морозну погоду ризик захворіти є значно меншим.