В Україні набув чинності закон, що визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку

В Україні сьогодні, 13 жовтня 2012 р., набув чинності закон № 5248-VI, який визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку. Текст закону "Про внесення змін до закону України" Про банки і банківську діяльність "щодо державного земельного банку" опубліковано у виданні "Голос України".

В Україні сьогодні, 13 жовтня 2012 р., набув чинності закон № 5248-VI, який визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку. Текст закону "Про внесення змін до закону України" Про банки і банківську діяльність "щодо державного земельного банку" опубліковано у виданні "Голос України".

Читайте також: Мораторій на продаж с/г земель: ВР може продовжити дію заборони

Відповідно до закону, Кабінет міністрів має право формувати статутний капітал державного земельного банку за рахунок грошових внесків і внесків у вигляді земельних ділянок.

Читайте також: Уряд створив Державний Зембанк зі статутним капіталом в 120 млн грн

Крім того, державний земельний банк має право здійснювати операції з земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин та свого статуту.

Національний банк України визначає особливості видачі державному земельному банку банківської ліцензії, регулювання та здійснює нагляд за державним земельним банком з урахуванням специфіки його діяльності.

Законом вводиться в дію державний земельний банк, який надаватиме сільгосппідприємствам, фермерам кредити не більше 5% ставки Національного банку України.

Нагадаємо, Президент України Віктор Янукович підписав цей закон 9 жовтня ц.р., парламент країни ухвалив документ 6 вересня ц.р. Пізніше, 18 вересня ц.р., парламент визначився з механізмом формування статутного капіталу земельного банку.

На думку представника уряду, віце-прем'єра України Сергія Тігіпка, з введенням в Україні земельного банку, земля сільгосппризначення не стане абсолютно вільним товаром. "Ніякого зв'язку між ринком землі і земельним банком абсолютно немає. Ніхто сьогодні не збирається навіть говорити про те, що земля сільськогосподарського призначення повинна бути вільною абсолютно товаром", - сказав Тігіпко.

Читайте також: Земля сільгосппризначення не буде абсолютно вільним товаром

Нагадаємо, що Кабмін створив ПАТ "Державний земельний банк" зі статутним капіталом в 120 млн грн ще 7 липня 2012 р. Для формування статутного капіталу Держзембанку буде здійснено розміщення та випуск 120 млн простих іменних акцій номінальною вартістю 1 грн кожна.

На першому етапі в уряді розглядають варіант вливання в капітал Державного земельного банку 1,5 млрд грн, що зробить можливою видачу позик на 15 млрд грн. Однак, на думку екс-керівника Міністерства фінансів Ігоря Уманського, навряд чи НБУ піде на те, щоб покрити ймовірну ресурсну дельту в 13,5 млрд грн тільки рефінансуванням.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся