Янукович підписав закон, що визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5248-VI, який визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку. Про підписання закону "Про внесення змін до закону України" Про банки і банківську діяльність "щодо державного земельного банку"

Президент України Віктор Янукович підписав закон № 5248-VI, який визначає механізм формування статутного капіталу земельного банку. Про підписання закону "Про внесення змін до закону України" Про банки і банківську діяльність "щодо державного земельного банку", повідомляє прес-служба глави держави.

Відповідно до закону, Кабінет міністрів має право формувати статутний капітал державного земельного банку за рахунок грошових внесків і внесків у вигляді земельних ділянок.

Читайте також: ВР до виборів не планує розглядати законопроекти про недоторканість і ринок землі

Крім того, державний земельний банк має право здійснювати операції з земельними ділянками і майновими правами на земельні ділянки відповідно до законодавства України у сфері земельних відносин та свого статуту.

Національний банк України визначає особливості видачі державному земельному банку банківської ліцензії, регулювання та здійснює нагляд за державним земельним банком з урахуванням специфіки його діяльності.

Законом вводиться в дію державний земельний банк, який надаватиме сільгосппідприємствам, фермерам кредити не більше 5% ставки Національного банку України.

Закон набуває чинності на наступний день після опублікування.

Закон № 11202 визначає принципи та норми створення в Україні земельного банку, який Рада в Україні запровадила 6 вересня. Тоді парламент ухвалив у другому читанні як закон законопроект № 10043 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності, яким і ввела в Україні земельний банк.

Читайте також: Уряд створив Державний Зембанк зі статутним капіталом в 120 млн грн

Таким чином, земельному банку передаються всі землі, які будуть далі перепродаватися. Тільки такий банк зможе надавати кредити аграріям не більше ніж під 5%.

Нагадаємо, що Кабмін створив ПАТ "Державний земельний банк" зі статутним капіталом в 120 млн грн ще 7 липня 2012 р. Для формування статутного капіталу Госзембанка буде здійснено розміщення та випуск 120 млн простих іменних акційномінальной вартістю 1 грн кожна.

На першому етапі в уряді розглядають варіант вливання в капітал Державного земельного банку 1,5 млрд грн, що зробить можливою видачу позик на 15 млрд грн. Однак, на думку екс-керівника Міністерства фінансів Ігоря Уманського, навряд чи НБУ піде на те, щоб покрити ймовірну ресурсну дельту в 13,5 млрд грн тільки рефінансуванням.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся