В Україні в 2012 р. було виявлено фальсифікованих ліків на 55 млн грн. Про це заявила народний депутат України від Партії регіонів, голова комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва під час засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 29 березня 2013 р., повідомляє прес-служба партії.
В Україні в 2012 р. було виявлено фальсифікованих ліків на 55 млн грн. Про це заявила народний депутат України від Партії регіонів, голова комітету з питань охорони здоров'я Тетяна Бахтєєва під час засідання Ради національної безпеки і оборони (РНБО) 29 березня 2013 р., повідомляє прес-служба партії.
"Якщо в 2009 р. в Україні було виявлено 230 тис. упаковок фальсифікованих ліків загальною вартістю 2 млн гривень, то в 2012 р. - вже 1,5 млн упаковок загальною вартістю 55 млн грн", - сказала Тетяна Бахтєєва.
Читайте також: В Україні в 2012 р. реалізовано ліків на 27 млрд грн
Парламентарій підкреслила, що посилення державного контролю за обігом ліків дозволило значно підвищити показники виявлення фальсифікату.
Народний депутат також акцентувала увагу на проблеми неефективності діючої практики декларування ціни на лікарські засоби, яка не дозволяє державі контролювати ціну на ліки.
"Імпортер, що декларує ціну на препарат, може заявити будь-яку вартість, без обмежень. Тому необхідно негайно змінювати принципи реєстрації ціни і використовувати не декларативні ціни, а референтні", - заявила вона.
Нагадаємо, раніше в березні на засіданні Кабміну прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Кабмін буде скорочувати частку імпортних ліків на ринку, яка на сьогодні становить 80%. "Уряд працює над підтримкою вітчизняного виробника. У минулому році в Україні були впроваджені європейські стандарти виробництва ліків GNP. Тепер ми відповідально можемо стверджувати, що вітчизняні ліки належної якості. А за ціною вони нижчі, ніж імпортні", - заявив він.
Читайте також: Янукович незадоволений темпами забезпечення населення доступними ліками
Процедура ліцензування ліків була введена в Україні з 1 березня 2013 р. У Держлікслужбі відзначили, що це призведе до зниження цін на медпрепарати. Україна в цьому питанні буде використовувати досвід Польщі, имплементувавши польське законодавство в частині ліцензування імпорту.
Експерти у свою чергу попереджають про загрозу дефіциту ліків у разі реалізації урядових ініціатив.
Варто також відзначити, що ринком лікарських препаратів зайнявся і Антимонопольний комітет України. Як нещодавно заявив його голова Василь Цушко, в 2013 р. АМКУ планує досліджувати ринок оптової та роздрібної торгівлі ліками. Зокрема, за словами Цушка, в 2013 р. АМКУ буде розбиратися "з ринком оптової і роздрібної реалізації ліків, на якому кожен рік є проблеми і ми хочемо досконально розібратися в цьому ринку в рамках своєї компетенції".
За даними Держлікслужби в 2012 р. через аптечні установи в Україні було продано 1 млрд 260 млн упаковок ліків на загальну суму близько 27 млрд грн.
Читайте також: АМКУ в 2013 р. планує досліджувати ринок торгівлі ліками
Нагадаємо, що з 29 грудня 2012 р. в Україні поза законом аптечні кіоски. Лікарські засоби дозволено реалізовувати тільки через аптеки або аптечні пункти. Вимога про закриття аптечних кіосків була обгрунтована тим, що з точки зору якості обслуговування населення лікарськими засобами зазначені аптечні установи не забезпечують належного рівня надання фармацевтичних послуг.