В Україні сьогодні, 1 квітня, в Україні почали роботу призовні комісії, на які покладено забезпечення призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних сил та інших військових формувань у рамках кампанії "Весна-2013".
В Україні сьогодні, 1 квітня, в Україні почали роботу призовні комісії, на які покладено забезпечення призову громадян України на строкову військову службу до лав Збройних сил та інших військових формувань у рамках кампанії "Весна-2013". Про це повідомляє прес-служба Міністерства оборони України (Міноборони).
У квітні-травні 2013 року на строкову військову службу закликають громадян України чоловічої статі 1988-1995 р. н., Яким до дня відправки у військові частини виповнилося 18 років, та старших осіб, які не досягли 25-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Проведення призовної кампанії "Весна-2013" забезпечуватимуть 24 обласні, Київська міська та Кримська Республіканська призовні комісії.
Читайте також: Міноборони планує навесні призвати на строкову службу близько 7,5 тис. осіб
Міноборони планує призвати на строкову військову служби 13 тис. 900 осіб. "З них до Збройних сил України - 7 тис. 500 осіб, внутрішні війська МВС України - 5 тис. 200 осіб, Державну спеціальну службу транспорту - 1 тис. 200 осіб", - йдеться в повідомленні.
Раніше заступник міністра оборони України Олександр Олійник повідомляв, що останній спільний призов в українську армію перед переходом її на контрактну основу відбудеться восени 2013 р. Раніше повідомлялося про те, що в рамках реформування системи оборони в Україні може з'явитися добровільна військова служба. Громадянам, які хочуть проходити військову службу буде надано право служити на посадах, які не визначають боєздатність, тобто в частинах забезпечення, підрозділи забезпечення.
До кінця 2017 р. за словами Олійника, чисельність ЗСУ орієнтовно складе 110 тис. особового складу. За його словами, скорочення особового складу буде відбуватися не в бойових частинах, а в органах забезпечення та управління. Також Олійник відзначив, що в рамках концепції реформування та розвитку Збройних сил України на період до 2017 р. буде кардинально змінена система управління. Перехід системи управління відбуватиметься з міжвидового характеру до оперативного командування.
Читайте також: Зарплата контрактників у ЗСУ складе 5-6,2 тис. грн (відео)
Згідно з планами реформування ЗСУ, строкову військову службу планувалося скасувати до 2017 р. Планувалося, що до 2017 р. частка професійних військових складе 80%. Також чисельність українського війська протягом наступних п'яти років планувалося скоротити на 15-20%.
Раніше міністр оборони України Павло Лебедєв заявляв, що в 2013 р. буде припинений призов на строкову службу. Пізніше начальник Генерального штабу - головнокомандувач ЗСУ генерал-полковник Володимир Замана уточнив, що останній призов планується на осінь нинішнього року.
Згідно з новою військовою доктриною і стратегією національної безпеки, Україна переводить Збройні сили на контрактну основу. Варто також відзначити, що осінній призов 2012 р. на строкову військову службу був скорочений на на 2,5 тис. осіб.
Читайте також: Міноборони має намір ввести в Україні добровільну військову службу
Нагадаємо, що нова військова доктрина була введена в дію в червні 2012 р. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента України Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії.
У 2006-2011 рр.. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол - 92% або 0,98% ВВП. У порівнянні з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%. У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.