В Україні сьогодні, 13 квітня, набуває чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, згідно з яким вводяться трирічні спецмита на імпорт нових авто. Відповідне рішення раніше було опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр".
В Україні сьогодні, 13 квітня, набуває чинності рішення Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі (МКМТ) при Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України, згідно з яким вводяться трирічні спецмита на імпорт нових авто. Відповідне рішення раніше було опубліковано у виданні "Урядовий кур'єр".
Читайте також: Продажі автомобілів в Україні у 2012 р. вперше за три роки впали на 1,38% - до 217,5 тис. шт
Спеціальні заходи застосовуються на три роки шляхом впровадження спеціального мита щодо імпорту в Україну легкових автомобілів із двигуном внутрішнього згоряння з іскровим запалюванням (бензиновим) в залежності від робочого об'єму циліндрів двигуна:
- більше 1000 куб. см, але не більш як 1500 куб. см - у розмірі 6,46% (код УКТ ЗЕД 8703 22 10 00);
- більше 1500 куб. см, але не більш як 2200 куб. см - у розмірі 12,95% (код УКТ ЗЕД 8703 23 19 10).
Раніше повідомлялося, що в діапазон об'ємів двигуна, які будуть обкладатися новими спецмитами, потрапляють фактично до 80% всіх автомобілів в Україні.
Читайте також: Держпрограма активізації економіки підтримає вітчизняний автопром, - експерт
При цьому МКМТ зазначала, що імпорт в Україну легкових автомобілів, навіть у ході розслідування стосовно виробництва національного товаровиробника та споживання, зростав незалежно від країни походження та експорту. "Цей ріст відбувався на таких умовах і в обсягах, що загрожувало заподіянням значної шкоди національному товаровиробнику і що національні інтереси вимагають застосування до такого імпорту спеціальних заходів", - йшлося в повідомленні асоціації "Укравтопром".
У цілому, українські автовиробники позитивно сприйняли введення нових спецмит. Це, на їхню думку, дозволить завантажити заводи і створити нові робочі місця, що позитивно позначиться на економіці регіонів і держави.
У корпорації "Богдан" зазначили, що сумний тренд падіння виробництва автотехніки в Україні триває. Вітчизняні автовиробники через відсутність механізмів захисту внутрішнього ринку і, як наслідок, незавантаженість виробництва зазнають збитків.
Також повідомлялося, що використання створених в Україні виробничих потужностей (корпорацією "Богдан", "УкрАВТО", "Єврокар") не досягає і 20%. Тому компанії змушені скорочувати працівників. На сьогодні, порівняно із 2008 р., кількість працівників на всіх автозаводах скоротилася більш ніж на 53%.
Читайте також: Виробництво автомобілів в Україні за два місяці 2013 р. скоротилося на 67%
Офіційне представництво Citroen в Україні, коментуючи введення мит на імпорт нових автомобілів, заявляло, що це призведе до реального збільшення цін на автомобілі, загальмує розвиток усього авторинку країни та економіки в цілому. Також у коментарі йшлося, що додаткові мита - це додаткові побори на плечі пересічних українців, охочих придбати якісний автомобіль. Тепер покупців просто обмежують у виборі машин. Це рецесія в розвитку економіки країни і чергова перешкода на шляху до добробуту українців.
З 2010 р. на українському ринку темп зростання імпорту випереджає темпи зростання автовиробництва в 1,5 рази, при цьому в період 2008-2010 рр. частка імпорту легкових автомобілів зросла з 52% до 68%, а у 2011 р. вона склала 72%. Крім того, у 2010 р. обсяг імпорту автомобілів в Україну виріс на 70% до 2009 р., у 2011 р. - на 84,3%. "Автомобілі займають одне з перших місць у формуванні негативного сальдо торгового балансу, і з кожним роком ситуація погіршується", - резюмували в корпорації "Богдан".
Нагадаємо, імпорт легкових авто в Україну у 2012 р. виріс на 13% - до 3,24 млрд дол. Пропозиція на первинному ринку легкових автомобілів у минулому році на 83% була сформована за рахунок імпорту. За 2012 р. в Україну було завезено майже 205 тис. легкових автомобілів із 66 країн на суму 3,24 млрд дол.
Читайте також: За результатами перевірки 10 автоімпортерів до бюджету буде донараховано понад 100 млн грн, - Держмитслужба