Обсяг фактичних витрат за укладеними договорами закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти за процедурою закупівлі в одного учасника в Україні в 2012 р. склав 137,26 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
Обсяг фактичних витрат за укладеними договорами закупівель товарів, робіт і послуг за державні кошти за процедурою закупівлі в одного учасника в Україні в 2012 р. склав 137,26 млрд грн. Про це повідомляє Державна служба статистики (Держстат).
Таким чином, порівняно з обсягом видатків роком раніше (53,196 млрд грн), закупівлі в одного учасника виросли в 2,58 рази.
Загальний обсяг закупівлі за держкошти в 2012 р. склав 202,398 млрд грн, що на 48,9% більше, ніж в 2011 р. Обсяг закупівель товарів склав 142,4 млн грн (+72,1%), робіт - 15,169 млрд грн (-41,7%), послуг - 44,8 млрд грн (+65%).
Обсяг закупівель на відкритих торгах становив 64 млрд грн, на дворівневих торгах - 108,7 млн грн, на запит цінових пропозицій - 699,8 млн грн, попередньої кваліфікації учасників - 277,8 млн грн.
Читайте також: Українська влада не піклується про прозорість сайтів держзакупівель, - Transparency International
Загальна сума видатків що виконуються за договорами, укладеними в попередні роки, в 2012 р. склала 56,791 млрд грн, що в 1,6 рази менше, ніж роком раніше.
Про те, що сфера держзакупівель в Україні корумпована і непрозора, визнають вже і у владі. Про це в грудні заявляв тодішній в.о. першого віце-прем'єр-міністра Валерій Хорошковський, про це говорять і висновки Рахункової палати України. За словами Хорошковського, сфера держзакупівель вимагає нового підходу і реформування.
А ось Рахункова палата обґрунтовує свої висновки цифрами. Приміром, у закупівлях до Євро-2012 порушень виявлено на 18,8 млрд грн. Державні кошти, в основному, використовувалися непрозоро, неефективно і безконтрольно.
Читайте також: Рахункова палата виявила порушень на 18,8 млрд грн в закупівлях до Євро-2012
Про плачевну ситуацію з держзакупівлями в Україні говорять і за кордоном. Transparency International відзначає, що результати досліджень у сфері держзакупівель виявилися гіршими найбільш песимістичних оцінок експертів. Українська влада не піклується про прозорість сайтів держзакупівель.
У відповідь на ці звинувачення прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що уряд готує нову редакцію закону про державні закупівлі. "Пропонується на період до 31 грудня 2015 р. надати право замовника при проведенні процедур закупівель встановлювати до учасників торгів такий кваліфікаційний критерій, як наявність власних виробничих потужностей або центрів обслуговування на території України", - сказав прем'єр.
Читайте також: Уряд готує нову редакцію закону про держзакупівлі
За його словами, запропоновані зміни спрямовані на підтримку передусім вітчизняного виробника при здійсненні процедури державних закупівель.
Однак ці зміни жодним чином не стосуються відкритості та прозорості сфери держзакупівель в Україні.