Обсяг біржових контрактів з цінними паперами в 2012 р., в порівнянні з даними за 2011 р., збільшився на 28,82 млрд грн (12,2%) - до 264,26 млрд грн.
Обсяг біржових контрактів з цінними паперами в 2012 р., в порівнянні з даними за 2011 р., збільшився на 28,82 млрд грн (12,2%) - до 264,26 млрд грн. Про це повідомив директор департаменту аналізу, стратегії і розвитку законодавства Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку (НКЦПФР) Максим Лібанов, передає прес-служба комісії.
"В цілому, впродовж минулого року фондовий ринок систематично демонстрував певну стабільність всіх своїх показників", - зазначив Лібанов.
За його даними, найбільший обсягторгів серед усіх фінансових інструментів був зафіксований з державними облігаціями - 179,12 млрд грн (67,78 % від загального обсягу), друге місце займають операції з облігаціями підприємств - 26,36 млрд грн (9,98 %). Обсяг операцій з акціями склав 23,44 млрд грн (8,87 % від загального обсягу).
Читайте також: НКЦПФР схвалила порядок передачі цінних паперів на обслуговування в Центральний депозитарій
За словами Лібанова, 2012 р. характеризувався зростанням таких важливих показників, як капіталізація лістингових компаній фондового ринку і співвідношення капіталізації лістингових компаній до ВВП. Так, капіталізація лістингових компаній підвищилася на 52,8% - до 275 млрд грн.
"Це свідчить про підвищення вартісної оцінки компаній, які пройшли процедуру лістингу і занесені в біржовий реєстр організаторів торгівлі. В той же час, збільшилося співвідношення капіталізації лістингових компаній до ВВП: цей показник зараз складає 17,67 %, тоді як торік він складав 13,66 %", - щазначив Лібанов.
Читайте також: НКЦПФР схвалила порядок надання дозволу на розміщення ЦП українських емітентів за кордоном
Зазначимо, раніше НКЦПФР схвалила порядок передачі цінних паперів на депозитарне обслуговування в Центральний депозитарій і порядок передачі інформації, що міститься в системі реєстру власників іменних цінних паперів, в системи депозитарного обліку.
Комісія чекає, що відповідні документи зможуть покласти початок процесу створення на базі Нацдепозітарію України оновленої установи - Центрального депозитарію. Так, відповідні нормативні акти регламентують швидку передачу цінних паперів і реєстру їх власників від Всеукраїнського депозитарію цінних паперів в Національний депозитарій України. Крім того, документи були підготовлені на основі практичного досвіду передачі цінних паперів, придбаного останнім часом, що позитивно зарекомендував себе.
Читайте також: Положення про допуск іноземних емітентів на ринок України пройшло держреєстрацію
Перед цим НКЦПФР схвалила порядок надання дозволу на розміщення і обігу цінних паперів українських емітентів за межами України. Зокрема, порядок повинен врегулювати видачу дозволу на розміщення і обіг цінних паперів українських емітентів за межами України, визначити перелік документів, що надаються компаніями в комісію, і регламентувати вимоги регулятора до даних підприємств.
Також розроблене комісією положення про допуск цінних паперів іноземних емітентів до обігу на території України пройшло процедуру державної реєстрації. За словами розробників документу, можливість обігу таких цінних паперів передбачена чинним законодавством, проте донині не існувало відповідного нормативного акту, що визначає порядок і вимоги до допуску і обігу таких цінних паперів. Зокрема, документом передбачено, що його дія розповсюджується на акції і боргові цінні папери іноземних емітентів і депозитарні розписки про таких цінних паперів. Також у положенні прописані умови і перелік документів, які мають бути надані іноземним емітентом для отримання такого допуску.