В.Цушко: Україна готова брати участь в ЄЕП як спостерігач

Середа 01 грудня 2010 15:54
Автор: RBC.UA
Україна готова брати участь в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) як спостерігач. Про це заявили в прес-службі Мінекономіки з посиланням на міністра економіки Василя Цушка, передає кореспондент РБК-Україна.

Україна готова брати участь в Єдиному економічному просторі (ЄЕП) як спостерігач. Про це заявили в прес-службі Мінекономіки з посиланням на міністра економіки Василя Цушка, передає кореспондент РБК-Україна.

Після закінчення засідання Кабінету міністрів В.Цушко відзначив, що Україна не веде переговори щодо вступу в ЄЕП, але готова брати участь як спостерігач в організації, адже її учасники є сусідами і стратегічними партнерами України.

Нагадаємо, в листопаді ц.р. прем'єр-міністр України Микола Азаров заявляв, що Україна не веде переговори про вступ в ЄЕП.

19 листопада Росія, Білорусь і Казахстан підписали низку угод, що формують Єдиний економічний простір (ЄЕП). Зокрема, підписані угоди про узгоджену макроекономічну політику, про єдині принципи і правила конкуренції, про співпрацю з протидії нелегальної трудової міграції з третіх держав, про правовий статус мігрантів і членів їх сімей, а також угоду про забезпечення доступу до послуг природних монополій у сфері електроенергетики, включаючи основи ціноутворення і тарифної політики.

Раніше прем'єр-міністр Росії Володимир Путін повідомив, що робота над всіма документами ЄЕП в рамках Митного союзу РФ, Білорусі і Казахстану може бути завершена до 9 грудня 2010 р., коли відбудеться саміт Президентів трьох країн.

Нагадаємо, Митний союз Білорусі, Казахстану і Російської Федерації був створений 6 липня 2010 р., коли набув чинності новий Митний кодекс країн - учасниць Митного союзу. Очікується, що до 2012 р. буде створено Єдиний економічний простір для Росії, Білорусі і Казахстану, що прискорить інтеграцію економік і бізнесу трьох країн.

Читайте РБК-Україна в Google News

On Top
Продовжуючи переглядати RBC.UA Ви підтверджуєте, що ознайомилися з Політикою конфіденційності Правилами користування сайтом і згодні з використанням файлів cookie. Ознайомитися
Погоджуюся