У структурі Збройних сил України створено новий підрозділ - дивізіон річкових кораблів. Місцем дислокації дивізіону річкових кораблів, управління якого вже сформовано в Одесі, стане Практична гавань Західної військово-морської бази ВМС ЗСУ.
У структурі Збройних сил України створено новий підрозділ - дивізіон річкових кораблів, повідомляє прес-служба Міноборони. Місцем дислокації дивізіону річкових кораблів, управління якого вже сформовано в Одесі, стане Практична гавань Західної військово-морської бази ВМС ЗСУ.
Як розповів тимчасово виконуючий обов'язки командира Західної військово-морської бази, капітан 2-го рангу Ігор Зайцев, новий дивізіон призначений для несення служби на прикордонних річках, озерах, лиманах, а також зовнішніх рейдах і прибережних акваторіях. Планується, що в 2013 р. до його складу введуть перші два броньовані артилерійські катери проекту "Гюрза-М", закладені в жовтні на публічному акціонерному товаристві "Завод" Ленінська кузня "в Києві, тоді ж почнеться підготовка екіпажів. А в 2014 р. буде повністю завершено формування дивізіону, укомплектованого новими катерами цього типу.
Читайте також: У 2013 р. призов на строкову службу буде призупинено
Сьогодні триває злагодженість особового складу управління дивізіону, вивчається тактика дій річкових катерів, особливості взаємодії з іншими з'єднаннями і частинами Збройних сил України. Командиром частини призначений капітан 3-го рангу Роман Кодимський.
"Ще до Нового року ми тимчасово передали до складу дивізіону три однотипних артилерійських катери з екіпажами дивізіону кораблів охорони та забезпечення, - зазначив капітан 2-го рангу Ігор Зайцев. - Вони будуть залучатися для виконання різних завдань, зокрема, щодо вдосконалення тактики дій дивізіону ".
Зазначимо, що раніше річкових сил у складі української армії не було. Відбір військовослужбовців для служби в новому дивізіоні відбувається на конкурсній основі. Кандидати повинні мати відмінні знання та навички, необхідні для виконання посадових обов'язків, з тактичної, тактико-спеціальної, технічної та фізичної підготовки, іноземної мови, навігації.
Нагадаємо, що бюджет на 2013 р. передбачає фінансування Міноборони на рівні 15,3 млрд грн, що майже на 2 млн менше у порівнянні з поточним роком.
Читайте також: Президент ввів в дію нову Військову доктрину
Також нагадаємо, що в червні 2012 р. була введена в дію нова військова доктрина. Серед іншого, прийняття нової військової доктрини, передбачає і реформування армії, на якому наполягає Президент. За словами Президента України Віктора Януковича, витрати на армію будуть щорічно збільшуватися з метою їх доведення до рівня, відповідного середньому рівню сусідніх країн - членів ЄС та Росії.
У бюджеті на 2013 р. Міністерству оборони виділено 15,3 млрд грн. З них на забезпечення діяльності ЗСУ - 11,8 млрд грн.
У бюджеті на 2012 р. Міноборони було передбачено 16,3 млрд грн, що становить 1,1% ВВП. Зокрема, на модернізацію військової техніки і закупівлю танків передбачено 1 млрд грн.
У 2006-2011 рр.. Україна направила на фінансування армії 7 млрд дол У тому числі в 2011 р. Збройні сили отримали 1,6 млрд дол - 92% або 0,98% ВВП. У порівнянні з 2010 р. грошовий ресурс зріс на 20%.