У ряді районів Стамбула знову спалахнули сутички демонстрантів з силами правопорядку, хоча раніше офіційним властям вдалося вигнати маніфестантів з парку Гезі, передає Associated Press.
У ряді районів Стамбула знову спалахнули сутички демонстрантів з силами правопорядку, хоча раніше офіційним властям вдалося вигнати маніфестантів з парку Гезі, передає Associated Press.
Поліція перекрила ряд вулиць міста, стосовно мітингувальників як і раніше застосовуються водомети і сльозогінний газ.
15 червня увечері поліція Стамбула почала розгін демонстрантів, застосувавши водомети і сльозогінний газ. Дії правоохоронних органів стали відповіддю на відмову протестувальників виконати вимогу влади покинути площа Таксім і парк Гезі. В ході розгону постраждали 29 осіб.
Читайте також: Демонстранти відмовляються залишати парк Гезі
Незважаючи на силові заходи поліції, демонстранти не розійшлися по домівках. Вони почали зводити барикади навколо площі Таксім при активному сприянні мешканців прилеглих будинків. На вулицях Стамбула почалися масові заворушення і погроми. На вулиці міста вийшли тисячі людей, деякі з них знесли встановлені поліцією металеві огорожі, вибивали з бруківки булижники і зносили рекламні щити, використовуючи їх у якості матеріалу для барикад і багать на вулицях.
Сьогодні дві найбільші профспілкові організації Туреччини мають намір провести страйк в знак протесту проти надмірного насильства з боку поліції.
Напередодні прем'єр-міністр Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган звернувся з промовою до своїх прихильників, заявивши, що очищення стамбульського парку Гезі від демонстрантів було його "прямим обов'язком".
Читайте також: Найбільший профспілка Туреччини закликала провести загальний страйк
Нагадаємо, антиурядові протести почалися в Стамбулі на початку червня. Масові акції стартували в Туреччині після того, як поліція жорстко розігнала демонстрацію проти забудови парку Гезі, створеного за ініціативи першого Президента Турецької Республіки, знаменитого реформатора Мустафи Кемаля Ататюрка.
Незабаром протест набув суто політичного забарвлення - молодь почала протестувати проти ісламізації країни. В результаті масових заворушень загинули п'ять осіб, понад 5 тис. постраждали.