ua en ru

У США вручили Пулітцерівські премії

Автор: RBC.UA
У США оголошені лауреати Пулітцерівської премії.

У США оголошені лауреати Пулітцерівської премії.

Володарем найпрестижнішої премії в номінації "За подачу матеріалу" став Девід Кочіневскі, що представляє видання The New York Times. Його колега, Джефрі Жеттліман отримав нагороду за кращий репортаж з місця подій. Зокрема, журі оцінило його авторську подачу матеріалів про голод в Східній Африці.

Журналісти агентства Associated Press були відзначені нагородою за найкраще журналістське розслідування. Протягом тривалого часу кореспонденти збирали інформацію про незаконне стеження за членами мусульманської громади в Нью-Йорку.

Кіара Худс отримала премію за кращий драматичний твір. Журі відзначило її твір "Воду повною ложкою" (Water by the Spoonful). У номінації "За книгу з історії США" отримав премію Меннінг Марабл за "Малькольм Ікс: Жити перевинаходячи" (Malcolm X: A Life of Reinvention).

Кращою біографічної роботою визнана книга "Джордж Ф. Кеннан: Американське життя" (George F. Kennan: An American Life) за авторством Джона Льюса Гаддіса.

Варто зазначити, що в 2010 р. вперше за всю історію Пулітцерівської премії її володарем стало інтернет-видання. Зокрема, приз в номінації "розслідування" отримав веб-сайт ProPublica у співпраці з журналом New York Times за репортаж про лікарів, чиї помилки призвели до смерті потерпілих від урагану "Катріна".

Ще однією онлайн-сенсацією став тоді сайт видання San Francisco Chronicle, який отримав приз за "кращу карикатуру". На малюнку Марка Фьоре Президент Афганістану Хамід Карзай тримає кілька ящиків для бюлетенів і пропонує своєму американському колезі Бараку Обамі проголосувати за його кандидатуру кілька разів.

Пулітцерівська премія - одна з найбільш престижних нагород США в галузі літератури, журналістики, музики і театру. Згідно із заповітом магната угорського походження Джозефа Пулітцера (1847-1911), був заснований фонд його імені на залишені з цією метою два мільйони доларів. З 1917 р. премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір премії - 10 тис. доларів.