Пулітцерівську премію вперше отримав веб-сайт

Вперше за всю історію Пулітцерівської премії її володарем стало інтернет-видання, повідомляє Reuters.

Вперше за всю історію Пулітцерівської премії її володарем стало інтернет-видання, повідомляє Reuters.

Приз в номінації "розслідування" отримав веб-сайт Propublica в співпраці з журналом New York Times за репортаж про лікарів, чиї помилки спричинили за собою смерть постраждалих від урагану "Катріна".

Ще однією онлайн-сенсацією став сайт видання San Francisco Chronicle, який отримав приз за "кращу карикатуру". На малюнку Марка Фьоре президент Афганістану Хамід Карзай тримає декілька ящиків для бюлетенів і пропонує своєму американському колезі Бараку Обамі проголосувати за його кандидатуру кілька разів.

Другим лауреатом в номінації "розслідування" стала газета Philadelphia Daily News.

"Розслідувальна журналістика - як і раніше могутня сила. Останніми роками видання переживають не кращі часи, проте переможці і номінанти являють собою приклад журналістики високого класу", - розповів організатор премії Сіг Гісслер.

Газета Washington Post була нагороджена відразу в чотирьох номінаціях: "міжнародний репортаж", "нарис", "коментар" і "художня критика".

Серед інших лауреатів:

- "За розкриття національної теми" (Times);

- "За майстерність" (New York Times);

- "За редакційний коментар" (Dallas Morning News);

- "За новинну фотографію" (Des Moines Register);

- "За художню фотографію" (Denver Post).

Пулітцерівська премія - одна з найбільш престижних нагород США в області літератури, журналістики, музики і театру. Згідно заповіту магната угорського походження Джозефа Пулітцера (1847-1911), був заснований фонд його імені на залишені з цією метою два мільйони доларів. З 1917 р. премія вручається щорічно в перший понеділок травня опікунами Колумбійського університету в Нью-Йорку. Розмір премії - 10 тисяч доларів.

On Top
Продовжуючи переглядати www.rbc.ua, ви підтверджуєте, що ознайомилися з Правилами користування сайтом, і погоджуєтеся з Політикою конфіденційності
Пропустити Погоджуюся