Фондові торги в США 5 липня 2012 р. відкрилися різноспрямованим рухом провідних індексів після коментарів голови Європейського центробанку (ЄЦБ) Маріо Драги, які "переважили" позитив на тлі оголошення про нові монетарні стимули.
Фондові торги в США 5 липня 2012 р. відкрилися різноспрямованим рухом провідних індексів після коментарів голови Європейського центробанку (ЄЦБ) Маріо Драги, які "переважили" позитив на тлі оголошення про нові монетарні стимули.
Раніше сьогодні ЄЦБ скоротив облікову ставку до нового історичного мінімуму в 0,75% з 1,0% і знизив до нуля з 0,25% ставку по одноденних депозитах на його рахунках для комерційних банків. Тим самим ЄЦБ фактично змушує банки кредитувати один одного на міжбанківському ринку замість того, щоб "паркувати" кошти на безпечних рахунках ЄЦБ.
До цього Банк Англії залишив базову облікову ставку без змін - на найнижчому в історії рівні - 0,5% річних, одночасно оголосивши про розширення програми скупки активів до 375 млрд фунтів стерлінгів (466 млрд євро). Таким чином, Банк Англії збільшив програму "кількісного пом'якшення" (QE), в рамках якої Центробанк створює нові резерви у фінансовій системі, купуючи цінні папери, ще на 50 млрд фунтів стерлінгів (близько 60 млрд євро).
Одночасно Центральний банк (ЦБ) Китаю вирішив скоротити ключові відсоткові ставки за річними кредитами і депозитами на 31 і 25 базисних пунктів - до 6% і 3% відповідно. Це друге скорочення ключових відсоткових ставок за поточний рік. 7 червня 2012 р. ЦБ Китаю прийняв рішення скоротити ключові процентні ставки за річними кредитами і депозитами на 25 базисних пунктів. Це було перше скорочення ключових відсоткових ставок з часів розпалу фінансової кризи в 2008-2009 рр.
На прес-конференції, що відбулася за підсумками засідання ЄЦБ, Драги повідомив, що економічне зростання в зоні обігу євро залишається слабким, а інфляційний тиск зменшився. "Економічні перспективи єврозони, як і раніше, піддані впливам ризиків. Інфляційний тиск на тимчасовому обрії, релевантному для монетарної політики, ще більш ослаб на тлі матеріалізації деяких з позначених раніше понижувальних ризиків для економічного зростання", - заявив Драгі у вступному слові.
На цьому тлі котирування американських банків демонструють спадну динаміку: акції Bank of America подешевшали на 1,86%, Citigroup - на 2,86%, JPMorgan Chase - на 4,21%, Goldman Sachs - на 2,32%.
Раніше один із найбільших інвестиційних фондів Carlyle Group оголосив про купівлю 49% акцій китайського оператора готелів Mandarin Hotel Holdings, на тлі чого акції Carlyle Group опустилися в ціні на 0,22%.
Акції нафтогазових ExxonMobil, Chevron і ConocoPhillips подешевшали на 0,37%, 0,87% і 1,37% відповідно.
Станом на 17:55 за київським часом індекс Dow Jones знизився на 37,88 пункту (-0,29%) - до 12905,94 пункту, індекс S & P - на 4,96 пункту (-0,36%) - до 1369 , 10 пункту, індекс Nasdaq піднявся на 1,11 пункту (+0,04%) - до 2977,28 пункту.
Нагадаємо, напередодні американські біржі були закриті у зв'язку зі святкуванням Дня незалежності США. Фондові торги в США 3 липня 2012 р. завершилися підвищенням провідних індексів у рамках укороченої передсвяткової торгової сесії і на тлі очікувань інвесторів щодо можливих радикальних заходів монетарного стимулювання економіки від Федеральної резервної системи США (ФРС).