Мерія столиці Сомалі Могадішо виступила з несподіваною ініціативою, яка, на думку чиновників, дозволить жителям не тільки заробити, але і позбутися від терористичної загрози. Влада має намір виплачувати винагороду в розмірі 500 дол. за кожного вбитого або взятого в полон бойовика ісламістського угрупування "Аль-Шабаб", що має тісні контакти з "Аль-Кайедою".
Мерія столиці Сомалі Могадішо виступила з несподіваною ініціативою, яка, на думку чиновників, дозволить жителям не тільки заробити, але і позбутися від терористичної загрози. Влада має намір виплачувати винагороду в розмірі 500 дол. за кожного вбитого або взятого в полон бойовика ісламістського угрупування "Аль-Шабаб", що має тісні контакти з "Аль-Кайедою", передає Reuters.
"Тепер вважайте, що кожен "шабабівець" є щось на зразок товару, який допоможе вам заробити", - прокоментував ініціативу мер Могадішо Мохамуд Ахмед Нур.
Зазначимо, що проблема тероризму гостро стоїть в Сомалі, незважаючи на присутність іноземних миротворців і дії влади. У серпні 2011 р. більшість бойовиків руху "Аль-Шабаб" залишили Могадішо, але час від часу вони влаштовують терористичні вилазки, здійснюючи вибухи і напади на поліцейських в місті.
Зокрема, 4 квітня урочиста церемонія у щойно відкритому Національному театрі Могадішо закінчилася трагедією. В театрі, де зібралися чиновники уряду Сомалі, терорист-смертник підірвав потужну бомбу. В результаті теракту загинули 10 людей, у тому числі керівник Національного олімпійського комітету Аден Ябароу Уіїш і глава Футбольної федерації країни Саїд Мохаммед Нур.
Сомалі - країна на сході Африки, яка через громадянську війну розпалася на чотири автономних райони. У Сомалі не було функціонуючого уряду з 1991 р., коли польові командири повалили колишнього диктатора Мохаммеда Сіада Барре. За останні два десятиліття, близько 1 млн людей загинули в боротьбі між фракціями, а також через голод і хвороби.
В якості єдиної законної влади в країні міжнародне співтовариство визнає федеральний уряд, що контролює Могадішо і ряд довколишніх районів. При цьому столицю Сомалі бойовики залишили тільки в серпні минулого року в результаті запеклих боїв з військами Африканського союзу.
Влада не в змозі контролювати ситуацію, тому в центральній і південній частинах країни вільно діє ісламістське угруповання "Аль-Шабаб", що входить до складу "Аль-Кайеди". Інші частини Сомалі знаходяться під контролем невизнаних державних утворень або є самоврядними територіями. У районах на півдні і північному сході Сомалі правлять місцеві клани і радикальні ісламістські рухи, в тому числі пов'язані з "Аль-Кайедою". Території на півночі і північному заході Сомалі контролює невизнана Республіка Сомаліленд.
Зіткнення урядових військ і миротворців Африканського союзу з бойовиками відбуваються практично щодня.