Перша група з п'ятдесяти спостерігачів від Ліги арабських держав сьогодні, як очікується, прибуде до Сирії, повідомляє радіо "Свобода".
Перша група з п'ятдесяти спостерігачів від Ліги арабських держав сьогодні, як очікується, прибуде до Сирії, повідомляє радіо "Свобода".
Сирійська національна рада, що об'єднує представників різних опозиційних сил, закликала спостерігачів відвідати місто Хомс, де, за її даними, сили безпеки продовжують збройну боротьбу з противниками режиму.
Міністр закордонних справ Сирії Валід Муаллем заявив, що спостерігачі переконаються, що відповідальність за кровопролиття в країні в останні дев'ять місяців несуть "озброєні терористичні угрупування".
Допуск міжнародних спостерігачів до Сирії - перший крок плану з припинення насильства по відношенню до учасників антиурядових акцій в цій близькосхідній країні. План був розроблений Лігою арабських держав і підтриманий сирійськими властями. Очікується, що всього в Сирії будуть працювати 150 спостерігачів.
Минулого четверга у Дамаск для підготовки повномасштабної діяльності місії прибула передова група спостерігачів ЛАД.
В умови договору також входить виведення військ з міст, які виступили проти режиму сирійського Президента Башара Асада, звільнення політичних в'язнів і початок діалогу з опозицією.
З березня 2011 р. у Сирії тривають масові заворушення та збройні виступи проти уряду країни. Протестувальники вимагають відставки Асада та проведення реформ. Влада пішла на ряд поступок опозиції, однак керівники опозиції під різними приводами відмовляються йти на зближення з владою і встановлення мирного діалогу. Раніше ЛАД призупинила членство Сирії та ввела щодо держави ряд економічних санкцій.
Крім того, досі неясна точна кількість загиблих з кожної зі сторін, так як дані опозиції, яка повідомляє про 4 тис. убитих, неможливо перевірити. У свою чергу сірійські власті заявляють про те, що в деяких районах їм протистоять добре озброєні групи терористів, і саме тому доводиться використовувати армійські підрозділи.
9 грудня з'явилася заява Асада в якій він заперечує свою причетність до вбивств учасників антиурядових демонстрацій.
Слід зазначити, що Асад підписав декрет про застосування смертної кари для осіб, яких суд визнає винними в поставках зброї тим, кого влада називає "терористами".
27 листопада ЛАД схвалила пакет економічних санкцій проти Сирії. Санкції передбачають припинення ряду фінансових відносин між членами ЛАД і сирійським урядом, включаючи операції з Центробанком Сирії. Санкції повинні болісно вдарити по сирійській економіці. Як зазначало BBC, половина експорту країни йде саме в держави, що входять в ЛАД. На них же припадає третина всіх товарів, які Сирія імпортує. Як повідомляє радіостанція, ряд санкцій, накладених на Дамаск, підтримає також Туреччина, яка формально не є членом ЛАД.
Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Це, в свою чергу, значно ускладнює всі експортно-імпортні операції. Крім того, на початку вересня 2011 р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.
Повідомлялося, що у зв'язку з санкціями Ліги арабських держав (ЛАГ) і Євросоюзу проти Сирії видобуток нафти в державі скоротилася на 30-35%.
Раніше уряди країн - членів ЄС схвалили розширення санкцій проти Сирії. Європейський союз додав до "чорного списку" імена 18 сирійських чиновників і довів його, таким чином, до 74 осіб. Люди, які потрапили до цього списку, позбавлені права на в'їзд до ЄС. Крім того, їх вклади в європейських банках заморожені. ЄС також заборонив Європейському інвестиційному банку (ЄІБ) видавати режиму Башара Асада кредити, передбачені чинними угодами.