ua en ru

В Сирію прибудуть понад 150 міжнародних спостерігачів

Автор: RBC.UA
В Сирію 22 грудня 2011 р. прибуде передова група спостерігачів, метою якої стане підготовка візиту і маршруту місії з 150 міжнародних спостерігачів, передає Reuters. Як повідомив журналістам генеральний секретар Ліги арабських держав (ЛАД) Набіль аль-Арабі, основна група прибуде в країну до кінця місяця.

В Сирію 22 грудня 2011 р. прибуде передова група спостерігачів, метою якої стане підготовка візиту і маршруту місії з 150 міжнародних спостерігачів, передає Reuters. Як повідомив журналістам генеральний секретар Ліги арабських держав (ЛАД) Набіль аль-Арабі, основна група прибуде в країну до кінця місяця.

Представники Франції висловили надію на те, що місія відбудеться досить швидко. "Світова спільнота не повинна втрачати ні хвилини. Протягом місяців ми спостерігали, як Башар Асад (Президент Сирії) відмовляється виконувати свої зобов'язання перед своїм народом. Не можна допустити, щоб це тривало і далі", - заявив прес-секретар французького Міністерства закордонних справ (МЗС) Бернар Валеро.

Нагадаємо, вчора міністр закордонних справ Сирії Файсал Мекдад підписав пропонований ЛАД договір про допуск її спостерігачів на територію країни.

В умови договору також входить виведення військ з міст, які виступили проти режиму сирійського Президента Башара Асада, звільнення політичних ув'язнених і початок діалогу з опозицією.

Нагадаємо, 10 грудня Верховний комісар ООН з прав людини Наві Піллей закликала владу Сирії пустити в країну міжнародних спостерігачів і зазначила, що Сирія зараз дуже близька до громадянської війни.

27 листопада ц.р. ЛАД схвалила пакет санкцій проти Сирії. Санкції передбачають припинення низки фінансових відносин між членами ЛАД і сирійським урядом, включаючи операції з Центробанком Сирії. Крім того, заходи передбачають заборону на в'їзд до країн-членів блоку ряду сирійських офіційних осіб.

Рішення про введення санкцій проти Сирії було прийнято після того, як закінчився термін ультиматуму, висунутого ЛАД сирійським владі, згідно з яким Дамаск повинен був у триденний термін виконати вимоги досягнутої раніше угоди з ЛАД по врегулюванню конфлікту в країні.

Політика санкцій з боку ЄС і США вже призвела до серйозних наслідків для Сирії. Так, Центральний банк країни практично позбавлений можливості проводити операції валютного обміну. Крім того, на початку вересня 2011 р. ЄС ввів ембарго на імпорт нафти з Сирії, а ЛАД призупинила членство країни в цій організації.

З березня 2011 р. в Сирії тривають заворушення, викликані аналогічними подіями в інших країнах арабського світу. Опозиція вимагає відставки Президента Башара Асада, що перебуває при владі з 2000 р., і проведення реформ. Глава держави пішов на ряд поступок опозиції, зокрема скасував надзвичайний стан, який діяв в країні з 1963 р., і оголосив про широку амністію. Проте, уряд продовжує жорстко присікати несанкціоновані виступи, використовуючи для цього поліцію і армію. За даними Організації Об'єднаних Націй (ООН), за час конфлікту в країні загинули більше 5 тис. осіб. Офіційний Дамаск заявляє, що ця цифра нижче в рази, і підкреслює, що серед загиблих багато поліцейських і військовослужбовців армії, які займалися наведенням порядку.

9 грудня з'явилася заява Президента Сірії Башара Асада в якій він заперечує свою причетність до вбивств учасників антиурядових демонстрацій. Асад заявив, що не віддавав збройним силам країни наказу про придушення демонстрацій.

"Сирія не вбиває своїх громадян... Так надходять тільки в тих країнах, де при владі стоять божевільні", - заявив Асад у своєму інтерв'ю. Він також додав, що "більшість загиблих були прихильниками уряду, а не опозиції".

Білий дім висловив різку незгоду з точкою зору Асада. За словами представника Білого дому Джея Карні, весь світ своїми очима бачив, що відбувається в Сирії. Як США, так і багато інших країн засуджують жахливі акти насильства, зроблені урядом Асада, і знають, що саме відбувається і хто за це відповідає.

Слід зазначити, що сьогодні ж Асад підписав декрет про застосування страти для осіб, яких суд визнає винними в постачаннях зброї тим, кого влада називає "терористами".