У Сирії війська, вірні Президентові Башару Асаду, в результаті контрнаступу повернули собі контроль над центральним районом Хомса, третього за величиною міста країни.
У Сирії війська, вірні Президентові Башару Асаду, в результаті контрнаступу повернули собі контроль над центральним районом Хомса, третього за величиною міста країни, передає Reuters з посиланням на повстанців.
Захоплення району Ваді аль-Сайех "забиває клин" між двома контрольованими бойовиками районами, ізолюючи їх один від одного. У свою чергу Хомс є ланкою між Дамаском і територіями, які населяють алавіти (до цієї конфесії належить і Асад).
За твердженням сирійської правозахисної "Обсерваторії з прав людини", в операції по захопленню Ваді аль-Сайеха брали участь представники Збройних сил Ірану і ліванського воєнізованого угрупування "Хезболла". І ті, та інші є союзниками Асада.
Читайте також: Хімзброя в Сирії може змінити "правила гри", але військовий сценарій виключений, - Обама
В даний час спостерігається зближення алавітського режиму Сирії з шиїтським режимом Ірану, тоді як більшість бунтівників в Сирії є суннітами.
Останні декілька тижнів загострилася ситуація навколо вірогідного застосування хімічної зброї військами Асада. Президент США Барак Обама пообіцяв провести ретельне розслідування обставин застосування в Сирії хімічної зброї. За словами Президента США, якщо з'являться реальні докази застосування владою Сирії хімічної зброї, це може змінити "правила гри".
Обама також додав, що доручив Пентагону готуватися до різних варіантів дій у Сирії. Проте військовий сценарій виключений, завірив американський лідер.
Читайте також: МЗС евакуював з Сирії 600 громадян України
Раніше влада США попереджала, що використання Дамаском зброї масового ураження стане спусковим гачком для початку військової інтервенції. Проте існують свідчення того, що опозиційні бойовики першими в протистоянні урядовим військам застосували вкрадену хімічну зброю.
Нагадаємо, саме ймовірна наявність хімічної зброї стала приводом для американської війни з Іраком - за підсумками війни з'ясувалося, що такої зброї насправді не існувало.
Міністр інформації Омран аз-Зоубі вчора заявив, що, на думку Президента Сирії Башара Асада, застосування хімічної зброї з боку сирійської влади є переходом через "червону межу".
Читайте також: У Дамаску здійснено замах на прем'єр-міністра Сирії
Міністр зазначив, що хімічну зброю застосовували радикальні угрупування ісламістів, а влада "ніколи не почали б застосовувати таке озброєння, навіть якщо б воно у них було". За його словами, якщо влада дозволить собі застосування зброї, то це виснажить світове терпіння, а після наступить "переломний момент, після якого США переглянуть діапазон варіантів вирішення сирійської кризи".
Нагадаємо, у Сирії з березня 2011 р. продовжується збройне протистояння між урядовими військами і повстанцями. Жертвами збройного конфлікту стали близько 100 тис. осіб. Напередодні в ООН попередили про небезпеку актів геноциду в Сирії.