Сирійські війська увійшли сьогодні до міста Латакія на західному узбережжі країни, а також в один з населених пунктів неподалік від кордону з Ліваном, в провінції Хомс.
Сирійські війська увійшли сьогодні до міста Латакія на західному узбережжі країни, а також в один з населених пунктів неподалік від кордону з Ліваном, в провінції Хомс.
За словами опозиційних активістів, на вулицях Латакії розміщено близько 20 танків і бронетранспортерів, у місті, де неодноразово організовувалися великі антиурядові виступи, велася інтенсивна стрілянина. Про потерпілих не повідомляється.
Напередодні в кількох передмістях Дамаска, містах Хомс, Хама, Алеппо, Дейр-аз-Зор, провінції Ідліб були вбиті, як стверджують місцеві правозахисники, не менше 11 учасників масових протестів проти режиму Башара Асада.
У п'ятницю держсекретар США Хілларі Клінтон закликала світових лідерів відмовитися від імпорту сирійської нафти і газу - в якості нової спроби переконати Асада припинити репресії проти демонстрантів.
Того ж дня в Держдепартаменті США відбулася об'єднана прес-конференція за підсумками зустрічі Х.Клінтон і міністра закордонних справ Норвегії Йонаса Гара Стьоре, який перебуває з візитом в США, на якій глава Держдепартаменту заявила, що США будуть просити країни, "які все ще купують у Сирії нафту і газ і постачають їй зброю" поквапитися перервати з цією країною торговельні відносини. Вона також заявила, що Б.Асад втратив легітимність правління, і "очевидно, що без нього ситуація в Сирії була б набагато кращою".
Нагадаємо, 7 серпня урядові війська увійшли в сирійське місто Дейр ез-Зор на північному сході країни. Штурм оппозіцонного міста розпочався через кілька годин після телефонної розмови генерального секретаря ООН Пан Гі Муна з Президентом Сирії Башаром Асадом, в якому глава міжнародної організації висловив стурбованість ескалацією насильства в Сирії і закликав свого співрозмовника негайно припинити збройне насильство щодо мирних громадян.
Раніше сірійські власті ввели війська в міста Хама. В результаті обстрілу загинуло не менше 300 чоловік.
Нагадаємо, за даними сирійських правозахисних груп, з початку масових акцій протесту в березні армією і поліцією було убито близько 2,6 тис. осіб.
На початку серпня Президент Сирії Башар Асад підписав указ, що дозволяє діяльність опозиційних політичних партій. Основною вимогою опозиції, що не припиняє акцій протесту, є скасування політичної монополії партії «Баас», що перебуває при владі з 1963 р.
Напередодні Рада Безпеки ООН засудила дії уряду Сирії. У документі містився заклик до керівництва Сирії поважати права людини і виконувати свої зобов'язання за міжнародними угодами.
З березня 2011 р. у Сирії не припиняються масові виступи, спрямовані проти режиму Президента Башара Асада. Сирійський лідер провів ряд реформ, однак влада жорстко придушує несанкціоновані акції протесту, в тому числі з використанням військової сили. Правозахисні організації заявляють, що з початку заворушень вбито понад 1 тис. 500 осіб. Втім, з інших джерел ці відомості поки не підтверджуються. У Дамаску заявляють, що до заворушень причетні "терористичні угруповання", в боях з якими вбито сотні поліцейських і військовослужбовців урядової армії.
ЄС вже ввів ряд санкцій відносно Сирії у зв'язку з діями влади щодо опозиції. Були заморожені рахунки 35 представників сирійського уряду, їм також заборонено в'їзд до ЄС.
Сьогодні стало відомо, що Рада Безпеки ООН найближчого четверга знову обговорить ситуацію в Сирії. На засіданні виступлять глава відомства ООН з прав людини Наві Піллей та помічник секретаря ООН з гуманітарних проблем Валері Амос.