ua en ru

У Севастополі стартувала виборча кампанія з довиборів до ВР на окрузі №224

Автор: RBC.UA
Виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №224 у м. Севастополі розпочався в четвер, 9 травня. Це випливає з постанови Центральної виборчої комісії (ЦВК) №76, яка була опублікована вчора в "Урядовому кур'єрі". Додамо, що даний документ був прийнятий ЦВК 18 квітня.

Виборчий процес проміжних виборів народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі №224 у м. Севастополі розпочався в четвер, 9 травня. Це випливає з постанови Центральної виборчої комісії (ЦВК) №76, яка була опублікована вчора в "Урядовому кур'єрі". Додамо, що даний документ був прийнятий ЦВК 18 квітня.

Читайте також: ЦВК витратила 1,011 млрд грн на парламентські вибори-2012

У постанові сказано, що виборчий процес в окрузі №224 "починається з дня, наступного після дня опублікування цієї постанови".

Нагадаємо, Центрвиборчком призначив довибори депутата ВР у мажоритарному окрузі №224 у Севастополі на неділю, 7 липня. За проголосували 12 членів ЦВК з 14 присутніх, а двоє утрималися.

Нагадаємо, що на 224-му окрузі в Севастополі перемогу здобув представник Партії регіонів Павло Лебедєв, який згодом став міністром оборони України і, відповідно, позбувся депутатського мандата.

Лебедєва позбавили депутатських повноважень 22 березня. Відповідну заяву він написав наприкінці лютого, після чого її розглядав профільний комітет ВР.

Читайте також: Опозиція пропонує провести вибори в Києві 16 липня

Як повідомляв "Комерсант-Україна", фаворитом перегонів вважається екс-глава апарату місцевого осередку ПР Галина Гордієнко, яка зараз працює заступником керівника апарату першого віце-прем'єра Сергія Арбузова.
"Швидше за все, ПР висуне Гордієнко. Вона вважається представником "сім'ї" через дружбу із дружиною Віктора Януковича-молодшого, - розповів голова Комітету виборців України Олександр Черненко. - Щоправда, місцеві "регіонали" не в захваті від її висунення і більше підтримують кандидатуру Сергія Савенкова, першого заступника голови міської держадміністрації. Ще один претендент на посаду від ПР - бізнесмен Євген Казьмін".

У той же час джерело в Комуністичній партії України (КПУ) заявило, що партія, швидше за все, буде висувати Василя Пархоменка, керівника парторганізації в Севастополі.

Читайте також: Для проведення перевиборів у п'яти проблемних округах потрібно приймати окремий "одноразовий" закон, - Лавринович

Опозиційні партії, швидше за все, виставлять кандидата від "Удару" Дмитра Білоцерківця - саме він на міських довиборах випередив представника КПУ і набрав небачений результат для опозиційних сил у Севастополі - 28,5%. "Опозиція визначить єдиного кандидата. У нас є свій претендент, але ми не називаємо його до узгодженого рішення трьох партій", - прокоментувала цю інформацію прес-секретар "Удару" Оксана Зінов'єва.

Головним же конкурентом для кандидатів від парламентських сил, цілком ймовірно, стане член "Російського блоку" Дмитро Бєлік. На чергових парламентських виборах в окрузі №224 він посів друге місце (27,8%), поступившись лише Павлу Лебедєву. "У Бєліка кращі шанси на перемогу в цьому окрузі", - вважає народний депутат Лев Миримський (позафракційний), обраний у Криму по мажоритарному округу №2.

Ймовірність перемоги кандидата від "Руського блоку" не виключають і в Комітеті виборців України. "Бєлік може позмагатися, у нього є шанси. Багато чого буде залежати від того, як буде вести кампанію кандидат від комуністів", - заявив Олександр Черненко, зазначивши, що КПУ і "Руський блок" грають на одному електоральному полі.

Читайте також: ВР створила ТСК для розслідування фактів перегляду результатів виборів (відео)

Парламентські вибори в Україні відбулися 28 жовтня 2012 р. У п'яти проблемних округах - №94, №132, №194, №197, №223 - Центрвиборчком не зміг встановити результати голосування. Зазначимо, що 23 квітня Конституційний суд не став відкривати провадження у справі про призначення перевиборів на проблемних округах.