ua en ru

ВР створила ТСК для розслідування фактів перегляду результатів виборів (відео)

Автор: RBC.UA
Верховна Рада (ВР) України прийняла проект постанови №2568, ініційований лідером фракції "Батьківщина" Арсенієм Яценюком, лідером "Удару" Віталієм Кличком і лідером "Свободи" Олегом Тягнибоком, про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування фактів перегляду результатів парламентських виборів-2012. "За" проект постанови "Про створення тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення Українського народу на парламентських виборах 2012 року" проголосували 166 депутатів при мінімально необхідних 150.

Верховна Рада (ВР) України прийняла проект постанови №2568, ініційований лідером фракції "Батьківщина" Арсенієм Яценюком (на фото), лідером "Удару" Віталієм Кличком і лідером "Свободи" Олегом Тягнибоком, про створення Тимчасової слідчої комісії (ТСК) з питань розслідування фактів перегляду результатів парламентських виборів-2012. "За" проект постанови "Про створення тимчасової слідчої комісії ВР з питань розслідування фактів перегляду волевиявлення Українського народу на парламентських виборах 2012 року" проголосували 166 депутатів при мінімально необхідних 150.

ТСК займеться розслідуванням дострокового припинення депутатських повноважень Сергія Власенка, Павла Балоги, Олександра Домбровського, а також розслідуванням встановлення фактів неможливості визначення результатів виборів народних депутатів України 28 жовтня 2012 року в одномандатних виборчих округах № 94, 132, 194, 197 та 223.

Читайте також: Депутати домовилися створити ТСК з Власенку і порушеннях на виборах

Створення ТСК було однією з умов розблокування опозицією парламенту. При цьому творці проекту постанови про створення ТСК "забули" про ще одного депутата, позбавленого мандата, - Андрія Веревського.

Зазначимо, раніше ВАСУ позбавив Власенка мандата народного депутата, нібито за сумісництво адвокатської і депутатської діяльності. На це рішення вже відреагували в Європарламенті і Єврокомісії, зазначивши, що позбавлення мандата депутата таким способом не відповідає європейським цінностям, і що це рішення віддаляє Україну від підписання УА з ЄС.

Ще раніше ВАСУ позбавив мандатів Олександра Домбровського і Павла Балогу, що також викликало стурбованість у Європі.

Нагадаємо, парламентські вибори в Україні пройшли восени 2012 р. Однак, у Верховну Раду пройшли 445 народних депутатів. 5 листопада ЦВК визнала неможливим встановлення достовірних результатів голосування на виборах народних депутатів ВР VII скликання на округах № 94, 132, 194, 197 та 223, у зв'язку з численними порушеннями, допущеними в ході голосування та підрахунку голосів. Там повинні відбудуться перевибори.

Читайте також: Співдоповідачі ПАРЄ стурбовані позбавленням Власенка депутатського мандата

В окрузі №94 у Київській області, згідно з протоколами, переміг опозиціонер Віктор Романюк, однак кандидат від ПР Тетяна Засуха через суд домоглася скасування результатів голосування на 30 дільницях. В окрузі №132 також переміг кандидат від "Батьківщини" Аркадій Корнацький, однак кандидат від влади Віталій Трав'янко оскаржив результати. Все закінчилося втручанням "Беркута" у виборчий процес. У Черкаській області в округах №194 і №197, згідно з протоколами, перемогли опозиціонери Микола Булатецький і Леонід Доценко, однак через суди підрахунок результатів був зірваний Валентиною Жуковською і Богданом Губським. У київському окрузі №223 виборчий процес перетворився у фарс. ОВК не захотіла визнавати результати голосування по протоколах, за яким Микола Левченко переміг Віктора Пилипишина.

8 листопада 2012 р., було опубліковано постанову Верховної Ради, згідно з якою парламент рекомендує Центральній виборчої комісії призначити перевибори в 94, 132, 194, 197 та 223 округах. Також Рада доручила Кабінету міністрів невідкладно забезпечити фінансування повторних виборів в установленому порядку. Прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що в Україні немає грошей на повторні вибори.

Читайте також: ГПУ порушила дев'ять кримінальних справ за фактами порушень у ході виборів

У ПР вважають, що рішення про повторні вибори на проблемних округах буде прийнято після висновку Конституційного суду.

Щодо термінів проведення перевиборів в п'яти округах, говорилося, що вони можуть відбутися навесні 2013 року, проте ніякої конкретики в цьому питанні немає.