ua en ru

У Сеулі почав роботу саміт G20

Автор: RBC.UA
Сьогодні в столиці Південної Кореї Сеулі почав роботу саміт G20 - зустріч глав держав і урядів провідних держав світу.

Сьогодні в столиці Південної Кореї Сеулі почав роботу саміт G20 - зустріч глав держав і урядів провідних держав світу.

Напередодні саміту президент США Барак Обама закликав політиків різних країн відкласти розбіжності і приступити до спільної роботи для прискорення відновлення світової економіки після кризи.

Глава американської держави зазначив, що світовим економікам необхідно проводити політику подальшої фіскальної консолідації для стабілізації держборгу і відновлення світової економіки. За словами Б.Обами, Сполучені Штати повністю дотримуються цього "амбіційного шляху". У той же час, щоб забезпечити впевнене відновлення глобальної економіки, США і партнерам з G20 необхідно вживати рішучих заходів щодо стримування спаду активності, викликаного найглибшою в історії кризою.

На прикладі економіки США Б.Обама пояснив, що основа для впевненого і тривалого відновлення не буде сформована до тих пір, поки американські домогосподарства не перестануть зберігати кошти і не перейдуть до зростання витрат, заснованого на запозиченнях. Американський лідер також зауважив, що перерозподіл глобального

попиту спільно зі встановленням обмінних курсів на основі ринкових механізмів і відхід від значної недооцінки деяких валют є кращою основою для тих зрушень, які послужать енергійному і збалансованому відновленню світової економіки.

У свою чергу голова Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу напередодні зустрічі в Сеулі заявив: "Саміт пройде в критичний момент. Він стане справжньою перевіркою здатності "великої двадцятки "забезпечити той ступінь координації, якого потребує світова економіка".

До найбільш очевидних дисбалансів економіки належать, наприклад, величезні профіцити у зовнішній торгівлі. За це особливо часто критикують Китай і Німеччину. Ще одна проблема - невідповідність обмінного курсу національної валюти реальній економічній могутності країни. Найбільш очевидний приклад - китайський юань. Втім, шляхом штучного заниження вартості своїх грошових одиниць йдуть тепер і США, і Японія, і Південна Корея, і Бразилія. Подібні спроби створити переваги власним експортерам вже називають "валютної війною".

Відзначимо також, 2 листопада ц.р. глава МВФ Домінік Стросс-Кан заявив, що «велика двадцятка» повинна робити більше зусиль для зміцнення міжнародного нагляду за фінансовим сектором. За словами Д.Стросс-Кана, "глави держав G20, які зустрінуться в Південній Кореї, повинні привселюдно заявити, як вони будуть реанімувати фінансовий сектор".

Країни, що входять в G20, представляють 2/3 населення світу, 90% економічного потенціалу планети і 4/5 світової торгівлі. Вперше формат двадцятки був випробуваний на рівні міністрів фінансів ще в 1999 р., що стало реакцією на кризи в Азії, Росії і Бразилії. Восени 2008 р., після грандіозного банкрутства американського банку Lehman Brothers, для гасіння всесвітньої фінансової пожежі у Вашингтоні зібралися вже перші особи держав і урядів.

G20