В Інтернеті з'явилося відео, на якому підозрюваний у побитті журналістів "5 каналу" та видання "Комерсант-Україна" Ольги Сніцарчук і Влада Соделя на мітингу в Києві 18 травня, Вадим Тітушко заявляє про те, що він і його товариші були найняті для охорони мітингу опозиції та до побиття журналістів непричетні.
В Інтернеті з'явилося відео, на якому підозрюваний у побитті журналістів "5 каналу" та видання "Комерсант-Україна" Ольги Сніцарчук і Влада Соделя на мітингу в Києві 18 травня, Вадим Тітушко (на фото) заявляє про те, що він і його товариші були найняті для охорони мітингу опозиції та до побиття журналістів непричетні.
"17.05 зателефонував товариш, запропонував роботу на 18 число за певну плату, яка становила 250 грн. Я погодився. 18 числа, я зателефонував зі своїм товаришем, він мене напрв на Європейську площу, де ми зустрілися, показав, що потрібно робити. Наше завдання була яка - ми стояли на боці опозиціонерів, дивилися за громадянським порядком. Коли колона рушила в бік Хрещатика, ми залишилися на Європейській площі, ми залишилися хвилин на 20 і рушу за ними, прикриваючи хвости. Щоб ніяких набігів з боку Регіонів не було, ніяких конфліктів "- заявив Тітушко.
Читайте також: Винного у побитті журналістів 18 травня на мітингу в Києві затримано, - ПР
Після цього, за його словами з боку людей, яких вони нібито охороняли, полетіли пляшки та каміння. Також Тітушко заявив, що до побиття журналістів він не причетний. "Стояла переді мною жінка, махала телефоном, знімала. Я людина непублічна і не люблю цього. Кожен з вас цього не любить. Я нормально попросив, що не потрібно цього робити. У пориві злості ... я дивився вгору постійно, тому що в наших хлопців летіли пляшки наповнені водою, палиці, нам потрібно було прикриватися і голова крутилася на 360 градусів. Дівчину я не бив, просто штовхнув рукою. Ніякого побиття не було, ні її, ні її товариша. Я особисто сам бачив, як ця панночка спіткнулася і впала і ми з хлопцями підбігли і обступили її, щоб її маса людей не затоптала", - сказав Тітушко.
"У мене не те виховання, щоб я вдарив жінку. Як годиться вдарив. Мінімум у неї був би синець ...", - додав він.
А ось це відео - результат журналістського розслідування:
Тим часом, Влад Содель виклав у Facebook фотографії затриманого Тітушка.
Вчора про затримання одного з групи імовірно нападників на журналістів заявила депутат Партії регіонів Олена Бондаренко.
Нагадаємо, що журналісти "5 каналу" і газети "Комерсант-Україна" Ольга Сніцарчук і Влад Содель були побиті під час мітингу в Києві в суботу. МВС відкрило кримінальну виробництво за ч.1 ст.125 Кримінального кодексу України "Умисне легке тілесне ушкодження", але незабаром її було перекваліфіковано на ст.171 "Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів". Санкція ст.171 КК передбачає покарання у вигляді штрафу до 50 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арешту на строк до шести місяців, або обмеження волі на строк до трьох років.
Фотогалерея "Бійки в центрі Києва під час мітингів 18 травня"
Раніше вчора міністр внутрішніх справ України Віталій Захарченко повідомив, що злочинці, які напали на журналістів, переховуються.
Міністр повідомив опозиціонерам, що особи, які били журналістів, встановлені і дійсно є членами бійцівського клубу, при цьому обидва - і Тітушко, і Бойко - поки зникли з постійного місця проживання. Захарченко заявив, що його відомство перевіряє належність хуліганів до молодіжної організації Партії регіонів.
За словами народного депутата від фракції "Батьківщина" Леоніда Ємця, міністр підтвердив готовність відзвітувати в парламенті "у разі, якщо ВР за це проголосує", а також поінформував про початок службового розслідування щодо бездіяльності міліції. Також Ємець повідомив, що міністр не зміг відповісти на питання, як військова техніка - БТР без номерних знаків, - опинилася в самому центрі міста і проїхала через всі кордони міліції.
Вчора на погоджувальній раді голів парламентських фракцій було вирішено, що Захарченко сьогодні виступить в Раді. Що стосується голів СБУ та Генпрокуратури, звіту яких також вимагає опозиція, то відповідні листи будуть направлені ним від імені спікера, і "в разі необхідності ми повернемося до цього питання", - сказав спікер.
"Ми домовилися створити ТСК. Тому давайте проект постанови про створення ТСК ... Завтра я напишу листа генеральному прокурору, голові СБУ, щоб вони підготувалися, вивчили інформацію", - сказав спікер.
Читайте також: Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко виступить у парламенті
Зазначимо також, що опозиція заявляє, що люди, які побили журналістів, мають відношення до ПР, а вона в свою чергу спростовує свою причетність до інциденту. "Сьогодні ми провели збори, де обговорювалися події 18 мая ... Нас обурює, що Партію регіонів намагаються звинуватити в причетності до провокацій (побиття журналістів), - заявив лідер фракції ПР у Раді Олександр Єфремов і додав, що Партія регіонів у першочерговому порядку вимагає створення в парламенті ТСК за фактами розслідування даного інциденту.