ua en ru

В рядах опозиції на двох мажоритарних округах розгорається внутрішній конфлікт

Автор: RBC.UA
На двох мажоритарних округах, № 98 (Бориспіль, Київська обл.) і № 200 (Умань, Черкаська обл.), в рядах об'єднаної опозиції розгортається глибинний конфлікт. На обох округах є узгоджені кандидати від об'єднаної опозиції, але опозиціонери-самовисуванці грають проти узгоджених опозицією кандидатів.

На двох мажоритарних округах, № 98 (Бориспіль, Київська обл.) і № 200 (Умань, Черкаська обл.), в рядах об'єднаної опозиції розгортається глибинний конфлікт. На обох округах є узгоджені кандидати від об'єднаної опозиції, але опозиціонери-самовисуванці грають проти узгоджених опозицією кандидатів.

Зокрема, як повідомляють регіональні ЗМІ, на окрузі № 200 голова обласного штабу "Батьківщини" Анатолій Бондаренко змушує керівників районних і міських організацій БЮТ підтримувати на виборах кандидата-самовисуванця - нардепа від БЮТ Павла Костенка. Узгоджений кандидат від опозиції Максим Поляков змушений працювати без підтримки соратників по політичній силі і штабів.

Спочатку Костенко повинен був йти у ВР VII скликання за списком опозиції, але, потрапивши в непрохідну частину списку, він вирішив переграти ситуацію і пішов самовисуванцем по округу № 200. Місцеві спостерігачі повідомляють, що Костенко не має до округу ніякого відношення, але паралельно по тому ж округу висунувся помічник Костенка - Олександр Румик, який родом з Умані.

У місцевій організації БЮТ розповідають, що глава штабу Анатолій Бондаренко 1 вересня зібрав в Умані всіх глав місцевих організацій БЮТ і наказав підтримувати Костенка. Керівники місцевих організацій почали заперечувати, мовляв, з центрального штабу не було ніяких вказівок. На що Бондаренко відповів, що всі незгодні позбудуться своїх посад у партії. Крім того, керівник штабу "Батьківщини", за словами місцевих бютівців, показав лист від Юлії Тимошенко, в якому вона, нібито, закликає своїх однопартійців підтримати Костенка.

Місцеві партфункціонери від БЮТ кажуть, що між Бондаренком і Костенком були не найкращі стосунки, тому складно зрозуміти: чим викликана підтримка саме нардепа. Крім того, соцопитування показують, що у Максима Полякова - найкращі рейтинги. З чого представники БЮТ на місці роблять висновок, що введення в якості кандидатів Костенко і Румика може бути направлено на розсіювання голосів протестного електорату - на користь кандидата від влади. Кандидатом від влади на окрузі є народний депутат Антон Яценко.

Трохи схожа ситуація і на окрузі № 98. Тут самовисуванцем йде нардеп- бютівець Сергій Міщенко, що вийшов після партійного з'їзду з парламентської фракції. Тоді він мотивував свій вихід тим, що не було попередніх консультацій при формуванні списку.

Відмовившись від № 140 в списку об'єднаної опозиції, Міщенко пішов самовисуванцем по Борисполю. Тут він позиціонує себе як кандидат від об'єднаної опозиції, хоча узгодженим кандидатом є Вадим Кушніков.

При цьому Міщенко регулярно повідомляє в своїх блогах про провокації проти нього з боку Бориспільської райдержадміністрації - закидання фарбою білбордів, заборону на ведення агітації та ін.

Позиція штабу об'єднаної опозиції на окрузі № 98 по кандидату Міщенку поки невідома.