У Росії з'явилася нова професія: Мінздоровсоцрозвитку включило до Єдиного кваліфікаційного довідника спеціальність "артист горлового співу (хоомейжі)". Раніше хоомейжі вважалися артистами-вокалістами.
У Росії з'явилася нова професія: Мінздоровсоцрозвитку включило до Єдиного кваліфікаційного довідника спеціальність "артист горлового співу (хоомейжі)". Раніше хоомейжі вважалися артистами-вокалістами, повідомляє прес-служба уряду Туви.
Набуття нового статусу дає право тувинським хоомейжі претендувати на зниження робочого стажу, необхідного для нарахування трудової пенсії за вислугою років. Питання про це піднімав народний хоомейжі Туви, заслужений артист Росії Ондар Конгар-оол в ході зустрічі Президента РФ Дмитра Медведєва з діячами культури і мистецтва, що відбулася в Москві 24 березня 2011 р.
Президент дав доручення Мінздоровсоцрозвитку опрацювати питання про зниження пенсійного порогу для горловіков. Міністерство культури Туви за дорученням прем'єра республіки Шолбан Кара-оола представило в МОЗ необхідні документи, у тому числі медичний висновок про негативний вплив горлового співу на здоров'я виконавців.
Висновок медиків заснований на неодноразових наукових дослідженнях, в тому числі фахівців Колумбійського університету штату Нью-Йорк, новокузнецьких і новосибірських вчених. У разі позитивного рішення горловикі-професіонали, яких у Туві налічується 25 чоловік, отримають можливість піти на заслужений відпочинок після 15 років виступів на сцені.
"Закріплення за нашими артистами нового статусу - підсумок тривалої і планомірної роботи. Тепер наше завдання - довести її до кінця, оскільки мова йде про здоров'я людей, що становлять золотий фонд не тільки нашої, а й світової культури", - заявив Кара-оол.