Вчителі одного з римських ліцеїв вирішили навчити учнів заощаджувати електроенергію крутячи педалі велосипедів. Так у Римі з'явилася перша «школа на педалях».
Вчителі одного з римських ліцеїв вирішили навчити учнів заощаджувати електроенергію крутячи педалі велосипедів. Так у Римі з'явилася перша «школа на педалях», повідомляє «Радіо Свобода».
Архітектор і викладач римського технічного ліцею «G.Vallauri» Оскар Сантіллі в одному з приміщень ліцею встановив 18 велосипедів, подібних до тренажерів у фітнес-клубах. Рух педалі приводить у дію генератор, який перетворює енергію руху на електроенергію. Усі велосипеди підключені до спільного акумулятора, звідки енергія використовується для шкільних потреб.
«Сама педаль за своїм призначенням може рухатися лише за допомогою людської ноги. Тож вироблена енергія безумовно походить від фізичної активності людини. Виходячи з цього, ми усвідомлюємо, що експеримент може поширитися на інші школи, установи та підприємства», - пояснює автор ідеї Сантіллі.
Перед тим, як сісти на велосипед, кожний учень вставляє у лічильник персональну електронну картку. На неї заноситься інформація про кількість вироблених ват-годин.
Хто крутить педалями регулярно й інтенсивно, стає почесним кредитором і може «дарувати» своє енергетичне багатство однокласникам, які з певних причин не в змозі займатися такою фізичною активністю.
Успішні енерговелосипедисти надають вироблені ват-години для шкільних потреб. Якщо під час уроку вчитель має використовувати кінопроектор чи телевізор, він звертається до учнів: потрібні 200 ват-годин. Із різних карток знімають необхідний енергетичний кредит.
Хто подарував школі більше так званих енергокредитів, заслуговує на премію. Це може бути безкоштовний квиток у кінотеатр, на стадіон, безкоштовне завантаження комп'ютерних програм або книжки чи музичні диски.