У столиці Таїланду Бангкоку сьогодні сталася низка вибухів, в одному з яких поранені п'ятеро людей, повідомляє радіо "Свобода".
У столиці Таїланду Бангкоку сьогодні сталася низка вибухів, в одному з яких поранені п'ятеро людей, повідомляє радіо "Свобода".
Повідомлялося, що вибух стався в будинку, де зупинився іранець Сайед Мораді. Двоє людей, які перебували в будинку разом з ним, втекли з місця події. Мораді також розраховував сховатися і спробував зупинити таксі, але водій відмовився везти закривавленого іранця. При затриманні Мораді співробітниками поліції, той кинув у правоохоронців гранату, в результаті чого йому відірвало ноги.
Пізніше в міжнародному аеропорту Бангкока був затриманий ще один громадянин Ірану, який розраховував вилетіти в Малайзію.
Міністр оборони Ізраїлю Ехуд Барак заявив, що до сьогоднішніх вибухів у Таїланді можуть бути причетні іранська влада та лояльні до неї особи. За словами Барака, це доводить, що Тегеран продовжує займатися терористичною діяльністю. Він також додав, що керівництво Ісламської Республіки та його союзники в воєнізованій ліванській шиїтській організації "Хезболла" продовжують нести загрозу регіональній і світовій стабільності.
Представник ізраїльського МЗС Ігаль Палмер не виключив, що сьогоднішні вибухи пов'язані з замахами на ізраїльських дипломатів у Нью Делі, де загинули чотири людини та в Тбілісі.
Прем'єр-міністр Ізраїлю Беньямін Нетаньяху заявив, що у цих замахах винен Іран. А іранський посол в Індії Мехді Набізадех назвав звинувачення "абсолютною брехнею".
Ситуація навколо Ірану останнім часом дуже напружена. Не виключають також силового варіанту вирішення конфлікту навколо іранської ядерної програми. Міністр оборони США Леон Панетта заявив, що напад Ізраїлю на Іран, ймовірно, відбудеться вже в квітні 2012 р. За його словами, існує серйозна ймовірність, що Ізраїль завдасть удару по ядерних об'єктах Ірану. У Міноборони Ізраїлю вже заявляли, що, якщо економічні санкції Заходу проти Ірану не зупинять розробку його ядерної програми, можливий варіант військового втручання.
У листопаді минулого року МАГАТЕ оприлюднило доповідь, де говорилося, що Іран "проводив випробування, які могли мати відношення до розробки ядерного вибухового пристрою". Після цього країни-члени ЄС посилили економічний тиск на Тегеран, санкціонувавши заборону на закупівлю іранської нафти. У свою чергу, Сполучені Штати і Євросоюз також ініціювали санкції проти іранських банків.