Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін зазначив, що приплив коштів в економіку України при інтеграції в ТС і ЄЕП може скласти 6,5-9 млрд дол. Про це, виступаючи на зустрічі з українським колегою, заявив глава російського уряду В.Путін.
Прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін зазначив, що приплив коштів в економіку України при інтеграції в ТС і ЄЕП може скласти 6,5-9 млрд дол. Про це, виступаючи на зустрічі з українським колегою, заявив глава російського уряду В.Путін, передає кореспондент РБК-Україна.
Крім того, він запросив прем'єр-міністра України Миколу Азарова взяти участь у засіданні Комітету з питань економічного співробітництва 7 червня в Москві. "Я запрошую Миколу Азарова взяти участь у черговому засіданні Комітету з питань економічного співробітництва 7 червня, де будуть наші колеги з Казахстану і Білорусі, і ми сподіваємося, що в рамках процесу, який відбувається на пострадянському просторі, Україна також буде брати активну участь в інтеграційних процесах ", - заявив В.Путін.
За його словами, згідно з розрахунками експертів, приєднання України до Митного союзу (МС) становило б "прямий виграш України 6,5-9 млрд дол. на рік... Це 1,5-2% додатково до ВВП".
В.Путін відзначив, що "багато чого буде залежати, на яких умовах Україна планує створити Зону вільної торгівлі (ЗВТ) з ЄС. За його словами, РФ буде змушена поставити питання про введення торгових обмежень для України.
Раніше сьогодні генеральний секретар ЄврАзЕС Таїр Мансуров заявив, що товарообіг України з країнами Евразійського економічного співтовариства (ЄврАзЕС) склав 42 млрд дол. в 2010 р. Також він зазначив, що рішення про вступ або невступ до МС залишається за українським урядом. «Якщо є бажання інтегруватися з країнами пост радянського простору, то логічним був б вступ в МС», - сказав Т.Мансуров.
Крім того, відповідальний секретар Митного союзу Сергій Глазьєв заявив сьогодні, що експорт українських товарів у разі входження України в МС зросте від 5 до 9 млрд дол. на рік. С.Глазьєв відзначив, що наявність митних бар'єрів між Україною і Росією вельми відчутно позначається на взаємній торгівлі і перешкоджає кооперації. При цьому він зазначив, що досягти такого результату можна за рахунок переходу України і Росії на взаємну поставку товарів без стягнення експортних мит.
Нагадаємо, 10 квітня повідомлялося, що виконавчий директор Східного комітету німецької економіки, професор Райнер Лінднер в своїй статті пише, що вступ України до Митного союзу зведе нанівець зусилля на шляху європейської інтеграції. Так, за його словами, зростаючий інтерес України до Митного союзу з Росією, Білоруссю і Казахстаном не може бути розцінений позитивно.
Раніше, 8 квітня міністр закордонних справ України Костянтин Грищенко заявив, що співпраця України з ТЗ не буде гальмувати підписання угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Європейським союзом (ЄС). Він підкреслив, що співпраця з ТЗ не буде відбуватися на шкоду переговорів про створення ЗВТ.
7 квітня заступник голови правління ВАТ "Газпром" Валерій Голубєв заявив, що Україна могла б заробити на газі, якби вступила в ТЗ Росії, Білорусії і Казахстану, 8 млрд дол.
У свою чергу, Президент Віктор Янукович, виступаючи у Верховній Раді з щорічним посланням про внутрішню і зовнішню політику Україна заявив, що участь України в МС можлива в рамках угоди з ЄС.