Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував з травня 2011 р. збільшити вивізні мита на нафтопродукти і паралельно подумати про зниження ПВКК або акцизів для нафтових компаній. Про це він повідомив на засіданні президії уряду РФ.
Прем'єр-міністр РФ Володимир Путін запропонував з травня 2011 р. збільшити вивізні мита на нафтопродукти і паралельно подумати про зниження ПВКК або акцизів для нафтових компаній. Про це він повідомив на засіданні президії уряду РФ, передає РБК.
"З травня цього року підготуйте пропозиції, щоб підвищити вивізного мита на нафтопродукти з тим, щоб економіка при експорті і при реалізації товарів на внутрішньому ринку була відповідна", - зазначив глава кабінету міністрів.
Крім того, прем'єр вважає за необхідне зрушити терміни введення в Росії європейського екологічного стандарту "Євро-3", погодивши їх з Білоруссю і Казахстаном. "По термінах потрібно посунутися буде", - зазначив В.Путін, додавши, що РФ не відмовляється від переходу на євростандарт.
Раніше сьогодні Міненерго РФ прийняло рішення з травня припинити експорт бензину для стабілізації ситуації на внутрішньому ринку. Керівництво відомства домовилося з великими нафтовими компаніями про перерозподіл експортних обсягів на внутрішній ринок.
Нагадаємо, паливна криза вибухнула в Росії близько тижня тому. Ряд російських регіонів зіткнулися з гострим дефіцитом палива, і багато автозаправних станції навіть були змушені призупинити роботу. Через кілька днів регіональні управління ФАС подали клопотання про порушення кримінальних справ у зв'язку з картельною змовою ряду компаній, але цілком вирішити проблеми, що з'явилися з паливом цей захід не допоміг.
На початку цього тижня, відповідно до доручення прем'єр-міністра В.Путіна та за розпорядженням міністра енергетики Сергія Шматко був створений штаб з оперативного реагування та вжиття заходів щодо нормалізації ситуації в регіонах, де спостерігається дефіцит палива.
Сьогодні в Міненерго РФ відбулася селекторна нарада за участю представників 10 регіонів, де склалася несприятлива ситуація з постачанням бензину і дизпалива. У ході наради зазначалося, що найбільш складна ситуація - в Алтайському краї, Бєлгородській, Воронезькій, Кемеровській, Томській областях. Практично у всіх перерахованих регіонах, крім незалежних, основними постачальниками є "Роснєфть" і "Газпром нафта".