Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відправив у відставку міністра державної казни Миколая Будзановського.
Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск відправив у відставку міністра державної казни Миколая Будзановського (на фото). Про це повідомляє "Польське радіо".
Про свою постанову глава польського уряду повідомив після представлення главою МВС висновків рапорту на тему газового меморандуму між польською компанією EuRoPol Gaz і російським "Газпромом" у справі другої гілки ямальського газопроводу в обхід України.
Туск заявив, що підписання такого документу без повідомлення про цей факт міністра державної казни є неприйнятним. Як оцінив глава уряду, міністр Миколай Будзановський не мав ефективного нагляду над стратегічною для держави компанією, інакше він знав би про підписаний документ.
Читайте також: "Газпром" планує другу гілку коридору Ямал - Європа
Обмін інформацією у справі газового меморандуму був далеко недостатнім - заявив прем'єр-міністр Туск. Разом з тим, глава польського уряду додав, що у зв'язку з меморандумом інтереси польської держави не постраждали. Не погіршали також взаємини Польщі з Україною.
EuRoPol Gaz і Польська нафтогазова компанія (PGNiG), яка є акціонером першої, запевняли, що підписаний документ не вирішує питання про будівництво другої гілки ямальського газопроводу і немає в ньому жодних зобов'язань. Наступного дня після підписання меморандуму прем'єр-міністр Туск заявив, що йому нічого про це невідомо. Як пояснив міністр казни, це лише технічний документ. Зате віце-прем'єр, міністр економіки Януш Пехоцинський сказав, що уряд чекає подробиць російської пропозиції, які мають бути за півроку, і тоді займе позицію відповідно до інтересів і безпеки Польщі.
Посаду міністра державної казни повинен зайняти колишній віце-міністр адміністрації і цифризації Влодзімеж Карпінський.
Читайте також: "Газпром" будуватиме газопровід Ямал-Європа-2 разом з Europol Gaz
Нагадаємо, 5 квітня повідомлялося, що ВАТ "Газпром" і АТ EuRoPol Gaz підписали меморандум про взаєморозуміння по реалізації проекту "Ямал-Європа-2" (друга гілка газопроводу Ямал-Європа) через територію Польщі у напрямі Словаччини і Угорщини потужністю не менше 15 млрд куб. м газу в рік.
Передбачалося, що техніко-економічне обгрунтування проекту має бути підготовлене протягом шести місяців. Газопровід імовірно дозволить збільшити транзитні потужності для поставок газу до Польщі, Словаччини і Угорщини, а також скоротити витрати при його транспортуванні. Крім того, проект дозволить в перспективі наростити обсяги експорту російського газу в країни Центральної Європи.
Читайте також: Польща не ухвалюватиме рішення в газовій сфері на шкоду Україні, - Коморовський
Будівництво трансконтинентального газопроводу Ямал - Європа було почате в 1996 р. Лінії по подачі газу проходять по території Росії, Білорусі, Польщі і Німеччини. Європейський союз відніс експортний коридор Ямал - Європа до пріоритетних інвестиційних проектів, що реалізовуються в рамках Trans-Еuropean Network (TEN, "Транс'європейські мережі"). Проектна потужність газопроводу складає 32,9 млрд куб. м в рік; загальна протяжність - більше 2 тис. км. В даний час газопровід функціонує в однонитковому варіанті.