Комітет Верховної Ради (ВР) України з питань правосуддя рекомендував парламенту прийняти закон про судоустрій та статус суддів в цілому.
Комітет Верховної Ради (ВР) України з питань правосуддя рекомендував парламенту прийняти закон про судоустрій та статус суддів в цілому. Про це РБК-Україна повідомив народний депутат фракції БЮТ, член комітету з питань правосуддя Валерій Писаренко.
"На сьогоднішньому засіданні комітету ми рекомендували прийняти відповідний закон у цілому. Завтра проект закону, який раніше парламент прийняв у першому читанні, буде розглядати його в другому читанні", - заявив нардеп.
Слід додати, що засідання комітету тривало з 15:00 до 23:00, з огляду на велику кількість поправок.
Нагадаємо, 29 червня глава комітету ВР з питань правосуддя, нардеп від Партії регіонов Сергей Ківалов на погоджувальній раді повідомив, що проект закону про судоустрій та статус суддів Верховна Рада України розгляне 1 липня у другому читанні.
"На 17 червня у нас було більше 1,5 тис. поправок до відповідного закону про судоустрій та статус суддів ... на виїзному засіданні комітету минулого тижня ми прийняли рішення рекомендувати комітету, щоб вже в четвер (1 липня), цей проект закону був поставлений на голосування в першому читанні і в середу (30 червня) ми проведемо таке засідання комітету ", - сказав С.Ківалов.
Відзначимо, 10 червня лідер БЮТ Юлія Тимошенко заявила, що БЮТ оскаржить у Конституційному суді України закон про судоустрій та статус суддів в разі його прийняття.
Раніше, 3 червня ц.р. ВР України прийняла в першому читанні законопроект "Про судоустрій і статус суддів". Проектом пропонується прийняти зазначений закон і замінити ним діючі закони "Про судоустрій України", "Про статус суддів" та "Про порядок обрання на посаду та звільнення з посади професійного судді Верховною Радою України".
Нагадаємо, 2 червня ц.р. колишній співдоповідач ПАРЄ по Україні Х.Северінсен заявила, що судова реформа, запропонована Президентом України Віктором Януковичем, є незавершеною і недосконалою, оскільки не враховує зауважень ПАРЄ і Венеціанської комісії з приводу необхідності внесення змін до Конституції.
«Законопроектом пропонується подальше розширення повноважень Вищої ради юстиції - дозволити їй призначати і звільняти голів судів. З діючим складом ВРЮ це може знищити незалежність судів. Законопроектом пропонується встановити малу кількість членів Ради суддів, при цьому вони будуть мати широкі повноваження, включаючи призначення голови Державної судової адміністрації. Це може призвести до створення контролю над Радою суддів через маніпуляцію з вибором її членів», - сказала Х.Северінсен.
Як повідомлялося, 30 квітня ц.р. В.Янукович доручив уряду підготувати і внести на розгляд ВР проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» з урахуванням висновків Венеціанської комісії і резолюції Парламентської асамблеї Ради Європи.