Сьогодні, в перший день прийому документів до ВНЗ ажіотажу у приймальних комісіях не спостерігається. За словами членів приймальних комісій, великого напливу абітурієнтів немає, зокрема тому що, не всі випускники, які здавали в цьому році ЗНО, отримали сертифікати.
Сьогодні, в перший день прийому документів до ВНЗ ажіотажу у приймальних комісіях не спостерігається. Про це повідомляє "5 канал".
За словами членів приймальних комісій, великого напливу абітурієнтів немає, зокрема тому що, не всі випускники, які здавали в цьому році ЗНО, отримали сертифікати.
За словами директора українського центру оцінювання якості освіти Ірини Зайцевої, на даний момент оброблено майже 100% тестів. "Обробляється світова література і завтра, або післязавтра, 3 липня, результати будуть на сайті", - сказав Зайцева.
Незважаючи на те, що в приймальних комісіях напливу студентів не відчувають, багато охочих продовжити освіту реєструються через інтернет. За словами ректора національного університету ім. Шевченка Леоніда Губерського станом на 7:00 1 липня в електронній базі ВНЗ була зареєстровано 200 заяв від абітурієнтів.
Подавати документи абітурієнти можуть до кінця липня. А рейтингові результати мають бути оприлюднені 1 серпня.
Нагадаємо, що Міносвіти надало вузам право самостійно встановлювати термін початку навчального року за умови обов'язкового дотримання нормативних обсягів навчального часу. У той же час перенесення терміну початку навчального року має бути узгоджене з дорадчими органами вузу і органом студентського самоврядування.
Крім того, корекція графіка навчального процесу не може застосовуватися до першого навчального року (курсом), що пов'язано з нормативно визначеними термінами вступної кампанії (подача документів абітурієнтами, терміни вступних випробувань, зарахування на навчання, укладання контрактів тощо). Раніше повідомлялося, що Міносвіти скорочує держзамовлення.
Головний спеціаліст департаменту вищої освіти міністерства Олег Януш заявив, що держзамовлення в університетах скорочений на 4%. Найбільший попит, як повідомляється, сьогодні на фахівців у сфері IT, техніків і транспортників. На ці спеціальності цього року збільшать кількість бюджетних місць. А ось юридичні та економічні науки держзамовлення зменшать.
"Цього року відбулося зменшення контингенту вступників приблизно на 5,7%. А держзамовлення зменшилося на 4%. Тому, якщо в числовому значенні брати, держзамовлення зменшується, але відповідно з кількістю вступників воно залишилося майже на одному рівні", - пояснив Януш .