Печерський райсуд Києва оголосив перерву в засіданні у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до 9:30 7 вересня 2011 р. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.
Печерський райсуд Києва оголосив перерву в засіданні у справі екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до 9:30 7 вересня 2011 р. Таке рішення ухвалив суддя Родіон Кірєєв, передає кореспондент РБК-Україна.
За словами Кірєєва, перерва оголошена у зв'язку з тим, що судовий процес підійшов до стадії завершення судового слідства, в кінці якої суд зобов'язаний розглянути всі клопотання сторін щодо стадії судового слідства. Суд оголосив перерву для підготовки всіх клопотань.
Раніше суд закінчив зачитувати досудові показання Тимошенко.
Печерський райсуд Києва на місці постановив зачитати показання екс-прем'єра Юлії Тимошенко з досудового слідства. Таке рішення було прийняте в зв'язку з тим, що Тимошенко не стала давати показання.
Екс-прем'єр просила призначити свій допит після розгляду судом низки клопотань: про допит свідків, допит експертів, про долучення до матеріалів справи додаткових доказів, проведення експертиз та інших слідчих дій у справі.
Вона також звернулася до суду з вимогою після розгляду клопотань надати їй два дні для підготовки до свого допиту у судовому засіданні.
"Я прошу, щоб після розгляду клопотань ви надали два дні для того, щоб підготуватися до дачі показів, щоб вивчити ті томи кримінальної справи, які я не вивчила, поспілкуватися зі своїми захисниками, скласти концепцію захисту. Я наголошую: я не відмовляюся від дачі показів у справі", - заявила Тимошенко.
Раніше суд відмовився повторно викликати експерта Юрія Маслака як свідка по справі у зв'язку з його станом здоров'я.
Суд надав сторонам на ознайомлення лист-відповідь з київської лікарні про стан здоров'я експерта Юрія Маслака. Нагадаємо, раніше суд направив запит до медичного закладу, де перебуває експерт Юрій Маслак з проханням дати прогноз про стан його здоров'я.
Нагадаємо, Маслак готував розділ експертизи звинувачення про збитки НАК "Нафтогаз України".
Раніше суддя Кірєєв не задовольнив клопотання захисту колишнього прем'єра встановити графік судових засідань.
"Клопотання захисту про визначення графіка судового засідання не грунтується на нормах КПК України, встановлення такого графіка не передбачено, а тому суд на місці ухвалив: у задоволенні заявленого клопотання відмовити", - заявив Кірєєв. Обгрунтовуючи своє клопотання, захист Тимошенко просив суд надати кожен день колишньому прем'єр-міністру 30 хвилин для спілкування з духовним настоятелем.
Раніше суд ухвалив продовжити судове засідання, де слухається справа Тимошенко, без захисників колишнього прем'єр-міністра адвоката Юрія Сухова, чоловіка Олександра Тимошенка, дочки Євгенії Карр і прокурора Олександра Микитенка, який також не з'явився на судове засідання. Таке рішення ухвалив на місці суддя Родіон Кіреєв.
"Враховуючи що суд вже надавав захисту час для ознайомлення з матеріалами справи, для підготовки до надання свідчень підсудної.., суд на місці ухвалив: продовжити розгляд кримінальної справи у відсутності учасників процесу, які не з'явилися на судове засідання", - заявив Кіреєв.
Сторона захисту виступила категорично проти продовження засідання без участі захисників. "Я категорично заперечую проти продовження слухання справи без захисника Сухова і без перерви для того, щоб відновити фізичні сили... і наполягаю, щоб ви оголосили перерву на 2-3 дні", - заявила Тимошенко. Сторона звинувачення не заперечувала проти продовження судового засідання без вказаних учасників процесу. Суд приступає до розгляду клопотань, які захист Тимошенко заявив раніше через канцелярію суду.
До того суддя Кіреєв залишив без розгляду клопотання захисту Тимошенко про відведення головуючого у справі судді. "Враховуючи, що заяву подано після початку стадії судового слідства, враховуючи, що заяви явно направлені на затягування процесу і вже неодноразово були вирішені.., суд на місці ухвалив: залишити заяву про відведення без розгляду", - заявив Кірєєв.
Разом з тим, захист колишнього прем'єр-міністра через канцелярію суду подав ряд заяв і клопотань. Зокрема, клопотання про зміну підсудного запобіжного заходу, про виклик свідків, про огляд підсудної особистим лікарем, про встановлення графіка судових засідань та інші. Суд відмовився розглядати вказані заяви і клопотання і поставив на обговорення питання про можливість продовження судового засідання без захисників, які не з'явилися на судове засідання, а також без прокурора Олександра Микитенка, який теж не з'явився на засідання.
Також очікується, що захист колишнього прем'єр-міністра заявить клопотання про дозвіл вести фото-і відеозйомку.
На засіданні присутні захисники Юлії Тимошенко адвокати Микола Сірий та Олександр Плахотнюк. Захисники адвокат Юрій Сухов, чоловік Олександр Тимошенко і донька Євгенія Карр відсутні. Зазначимо, засідання почалося із затримкою на 10 хвилин.
Нагадаємо, що наприкінці вчорашнього судового засідання захист Тимошенко заявив близько 20 заперечень на дії головуючого судді, всі заперечення занесені до протоколу судового засідання
Практично усе вчорашнє засідання суд допитував екс-керівника апарату Кабміну Михайла Лівінського, який заявив, що директиви на підписання "газових угод" 2009 р. не готувалися апаратом Кабінету міністрів України.
"Цей документ точно готував не я і не Юля Володимирівна (Тимошенко) ... документ складено неграмотно, його оформлення не відповідає правилам документів секретаріату Кабміну", - заявив Лівінський.
За його словами, в документі є моменти, де неправильно стоять інтервали і невірний розмір шрифту. Також Лівінський висловив думку, що, швидше за все, ці директиви виготовлялися в Мінпаливенерго або безпосередньо в НАК "Нафтогаз".
Раніше на суді Лівінський заявив, що екс-Президент України Віктор Ющенко відкликав українську делегацію з Москви 31 грудня 2008 р., тим самим зірвав підписання контрактів, після чого російська сторона і висунула ультимативну ціну в 450 дол.
"Голова "Газпрому" (Олексій) Міллер сказав, якщо хочете газ - ціна 450 дол. за 1 тис. Куб. м, і нижче не буде", - заявив Лівінський.
За його словами, Міллер висловив думку, що ціна в 450 дол. поверне українську сторону до переговорів у майбутньому, але контракт буде підписаний саме з такою ціною.
Також Лівінський повідомив, що Росія попереджала українську сторону ще влітку 2008 р., що з 1 січня 2009 р. ціна збільшиться вдвічі - з 179,5 до 360 дол. за 1 тис. куб. м російського газа
Юлії Тимошенко інкримінують перевищення службових повноважень при підписанні газового контракту між НАК «Нафтогаз Україна» і «Газпромом» на початку 2009 р. (ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України). 5 серпня 2011 суд змінив їй запобіжний захід з підписки про невиїзд на арешт, після чого Тимошенко помістили в Лук'янівське СІЗО. Цей крок викликав широкий внутрішній і міжнародний резонанс.